رونمایی از پالیسی جامع تعلیم، تربیه و تحصیلات عالی اردوی ملی افغانستان

s.mohmand
یکشنبه ۱۳۹۹/۵/۵ - ۱۳:۳۲
 of the Comprehensive Policy for Training, Education and Higher Education of the Afghan National ArmyLaunch

مراسم رونمایی از پالیسی جامع تعلیم، تربیه و تحصیلات عالی اردوی ملی کشور، امروز در پوهنتون نظامی مارشال محمد قسیم فهیم برگزار شد.

در این برنامه، محترم”شاه محمود میاخیل” نخست معاون وزارت دفاع ملی، محترمه “منیره یوسف زاده” معاون تعلیمات و پرسونل وزارت دفاع ملی، محترمه “حسنا جلیل” معاون ستراتژی ‌و پالیسی وزارت امور داخله، دگر جنرال ‌”پاینده محمد ناظم” قوماندان واحد تعلیم و تربیه اردوی ملی، رییسان و جنرالان وزارت دفاع ملی و وزارت امور داخله، استادان و محصلین پوهنتون مارشال محمد قسیم فهیم و همه آکادمی های نظامی کابل شرکت کرده بودند.

این مراسم با سخنرانی محترمه منیره یوسف زاده معاون وزارت دفاع ملی اغاز شد.

خانم یوسف زاده تاکید داشتند که با رونمایی این پالیسی و تطبیق آن در نصاب تعلیمی و تحصیلی اردوی ملی کشور، سطح سواد اردوی ملی افزایش خواهد یافت.

خانم یوسف زاده هم چنان افزودند که طرح آغاز برنامه ماستری در پوهنتون مارشال محمد قسیم فهیم تکمیل شده است و به زودی این دوره تحصیلی نیز در این پوهنتون آغاز خواهد شد.

هم چنان محترم شاه محمود میاخیل، نخست معاون وزارت دفاع ملی نیز در سخنان شان از تلاش های خانم یوسف زاده برای طرح ریزی و تکمیل این پالیسی سپاس گزاری کردند.

نخست معاون وزارت دفاع ملی هم چنان بر تامین صلح دایمی و پایدار در کشور تاکید کردند.

این پالیسی یک مقدمه، هفده فصل و پنج بخش دارد که شامل تمام تعلیمات کوتاه مدت، میان مدت، طویل مدت و داخلی و خارجی و سواد آموزی می باشد.

قرار است این پالیسی به زودی و با آغاز فصل تازه تحصیلی در اردوی ملی، در پوهنتون ها و آکادمی های نظامی اردوی ملی تطبیق خواهد شد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۱۶:۳۱
Background image

١٢٢ تن از افسران جوان پس از ختم تحصیلات عالی نظامی در کشور های هم پیمان افغانستان دوباره به کشور برگشته و متعهد به خدمت گزاری صادقانه منحیث کدر های مسلکی در صفوف نیروهای دفاعی و امنیتی شدند

١٢٢ تن از افسران جوان پس از ختم تحصیلات عالی نظامی در کشور های هم پیمان افغانستان دوباره به کشور برگشته و متعهد به خدمت گزاری صادقانه منحیث کدر های مسلکی در صفوف نیروهای دفاعی و امنیتی. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۳ - ۱۷:۲۹
Background image

تمامی مهاجمان تروریست توسط نیروهای ملی دفاعی و امنیتی کشته شدند

نیروهای ملی دفاعی و امنیتی ساختمان را که تروریستان در آن جابجا شده بودند و همچنان زندان ولایت ننگرهار از وجود تروریستان پاکسازی کردند.

در عملیات پاکسازی، تمامی ۱۰ تروریست که مجهز با. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۳ - ۱۶:۱۲
Background image

زندان ننگرهار به گونه کامل از وجود تروریستان پاکسازی شد

در عملیات پاکسازی نیروهای دفاعی و امنیتی، ۵ تروریست در داخل زندان کشته شدند.

همچنان، ۳ زندانی توسط تروریست ها کشته شدند که در میان کشته شده ها، ۲ تن شان اعضای گروه طالبان هستند.

عملیا. . .

BACK TO NEWS