۷۸ تن از زنان اردوی ملی از یکی از پوهنتون های خصوصی به درجه لیسانس فارغ شدند

s.mohmand
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۱۵ - ۱۵:۲۱
 ۷۸ تن از زنان اردوی ملی از یکی از پوهنتون های خصوصی به درجه لیسانس فارغ شدند

محفلی به مناسبت تجلیل از این بانوان که از پوهنتون دنیا فارغ شدند؛ در قرارگاه وزارت دفاع ملی با حضور معاون اول وزارت دفاع ملی، معاون وزارت دفاع ملی در امور پرسونل و تعلیمات و افسران و جنرالان برگزار گردید.

بانوی اول در پیام ویدیویی از سهم گیری فعال زنان نظامی قدردانی نموده گفت: زنان چشم و چراغ امروز و آینده کشور و نمونه یی از شجاعت و ایثار برای نسل های آینده هستند.

و چون زنان نظامی امنیت خانواده ها و زنان دیگر را دوشادوش برداران نظامی شان تامین می کنند و منحیث افسران مسلکی و‌ آموزش دیده کار و پیکار می نمایند از احترام و جایگاه خاصی در اجتماع بر خوردار شده اند.

«شاه محمود میاخیل» معاون اول وزارت دفاع ملی با تقدیر و تجمید از این فارغان گفت: با فراگیری تعلیمات تخصصی می توان برای ترقی و پیشرفت کشور کار کرد و خوشبخت هستید که زمینه تحصیل برای شما مهیا گردیده و به مسوولیت شما هم افزود شده است تا به اهداف بزرگتر دست یابید و بر ماست تا برای دست یابی به صلح و ثبات به تغییر افکار جنگی منفی به مثبت و زندگی مسالمت آمیز کار نماییم.

«منیره یوسف زاده» معاون پرسونل و تعلیمات وزارت دفاعی ملی نیز گفت: استفاده از قلم برعکس تفنگ تاریخ انقضا ندارد و مبارزه با دانش و علم و تجارب، متضمن موفقیت شما در آینده است و منحیث الگو برای دختران نسل های آینده پیش قراول آموزش های مسلکی و خدمت نظامی برای مردم و ملت تان هستید.

«مسکا کریمی» رییس انسجام جندر و حقوق بشر وزارت دفاع ملی گفت: تلاش ها برای بلند بردن ظرفیت بانوان نظامی جریان دارد که در نتیجه این تلاش ها، ۷۸ تن از دختران پس از آموزش در رشته های تخصصی کمپیوتر ساینس و تکنالوژی معلوماتی، اداره و تجارت و حقوق و علوم سیاسی از پوهنتون دنیا موفقانه اسناد فراغت بدست آوردند.

همچنان، داکتر جاوید سنگدل رییس پوهنتون دنیا در پیامی از تلاش های این بانوان نظامی قدردانی نموده و تعهد سپرد که این نهاد آموزشی از هیچ نوع سعی وتلاش در راستای کمک به جوانان به خصوص بانوان نظامی دریغ نخواهد ورزید.

برنامه های بلند بردن ظرفیت ها و قابلیت های منسوبین اناث اردوی ملی به شدت جریان دارد و قرار است که برای ۱۰۰ زن نظامی برنامه ماستری نیز راه اندازی خواهد شد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۸/۵ - ۱۶:۵۸
Background image

شماری زیاد از نیروهای خاص به ولایت هلمند رسیدند

شماری زیاد از نیروهای مشترک خاص به ولایت هلمند رسیدند...

یکشنبه ۱۳۹۹/۸/۴ - ۲۰:۴
Background image

لوی درستیز قوای مسلح به ولایت نیمروز رفت

سترجنرال محمد یاسین ضیا لوی درستیز قوای مسلح همراه با معین ارشد امنیتی وزارت داخله...

یکشنبه ۱۳۹۹/۸/۴ - ۱۴:۴۷
Background image

صدها تن از جوانان در شهر لشکرگاه به هدف سرکوب طالبان با نیروهای دفاعی و امنیتی پیوستند

صدها تن از جوانان در شهر لشکرگاه پس از پیوستن به نیروهای دفاعی و امنیتی تاکید کردند...

BACK TO NEWS