۱۲۷۹ تن از سربازان و بریدملان پس از فراگیری تعلیمات نظامی فارغ شدند

s.mohmand
یکشنبه ۱۳۹۹/۹/۹ - ۱۷:۳۸
۱۲۷۹ تن از سربازان و بریدملان پس از فراگیری تعلیمات نظامی فارغ شدند

مراسم فراغت ۱۲۷۹ تن از سربازان و بریدملان به شمول ۲۰۰ زن، امروز در مرکز تعلیمات مشترک محاربوی با حضور «منیره یوسف زاده» معاون پرسونل و تعلمیات، جنرالان و افسران وزارت دفاع ملی جشن گرفته شد.

این سربازان و بریدملان، تعلیمات پیشرفته نظامی را فرا گرفتند و اکنون از هر لحاظ آماده دفاع از جان و مال مردم هستند.

معاون پرسونل و تعلیمات وزارت دفاع ملی، در این مراسم گفت: طالبان در میدان جنگ از نیروهای امنیتی و دفاعی ما شکست خورده‌اند اما شجاعت اعتراف به شکست را ندارند و با زیر پا کردن اصول و موازین حقوق بشری، به حمله بر غیرنظامیان و تخریب اماکن عمومی پرداخته و بر مردم ملکی قدرت‌نمایی می‌کنند.

طالبان با قرائت نادرست‌شان از دین، باعث عکس العمل جدی علمای دین اسلام در داخل و خارج کشور شده‌اند، چنانچه علما اعلام داشته‌اند که؛ جنگ طالبان و تروریستان در افغانستان، مشروعیت دینی ندارد که این نشان می‌دهد، طالبان نه تنها در بین مردم منفوراند بلکه عملکردشان در بین علمای دین هم مردود است.

منیره یوسف‌زاده خطاب به دختران نظامی گفت: با حضور شما در صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی، طالبان و تروریستان توان و قدرت محصور و‌ محدود کردن زنان افغان را ندارند.

شما نه تنها الگویی برای تمام زنان افغان هستید بلکه تبدیل به الگویی جهانی شده‌اید که در بیشتر کنفرانس‌های بین المللی حضور موثر و استقامت شما زنان نظامی افغان را ستوده‌اند.

در ختم برنامه، این نیروها اطمینان دادند که به خاطر تامین صلح عادلانه و پایدار و برقراری آرامش در کشور، با تمام قوت و توان تلاش خواهند ورزید.

قرار است این نیروها در میدان های مبارزه با دشمنان کشور مستقر شوند.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۷ - ۱۹:۳۱
Background image

دیدار معاون اول وزارت دفاع ملی با معاون کمیته جهانی صلیب سرخ برای افغانستان

در دیداری که شاه محمود “میاخیل” معاون اول وزارت دفاع ملی در دفتر کارش با خانم بتریس “اوچسلی” معاون کمیته جهانی صلیب سرخ افغانستان داشت...

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۶ - ۱۹:۴۷
Background image

دیدار و گفتگوی رهبری وزارت دفاع ملی با مسوولان ارشد رسانه ها

نشستی با حضور شاه محمود "میاخیل" معاون اول، منیره "یوسف زاده" معاون پرسونل و تعلیمات...

جمعه ۱۳۹۹/۱۱/۳ - ۷:۵
Background image

په ۲۰۷ ظفر قول اردو کې د جمهور رئیس غني په مشرۍ ارشد امنیتي غونډه جوړه شوه

د افغانستان د اسلامي جمهوریت جلالتمآب جمهور رئیس محمد اشرف غني، نن هرات ولایت ته د خپل سفر په ترڅ کې د ۲۰۷ ظفر قول اردو ته ولاړ...

BACK TO NEWS