نماینده ملکی ناتو در دیدار با سرپرست وزارت دفاع ملی به ادامه کمک و همکارهای این سازمان به افغانستان تاکید کرد

s.mohmand
پنجشنبه ۱۴۰۰/۴/۳ - ۱۷:۳۴
نماینده ملکی ناتو در دیدار با سرپرست وزارت دفاع ملی به ادامه کمک و همکارهای این سازمان به افغانستان تاکید کرد

سترجنرال بسم الله محمدی سرپرست وزارت دفاع ملی کشور امروز با "ستیفانو پونتیکورو" نماینده ملکی ناتو در افغنستان در دفتر کارش دیدار و گفتگو کرد.

نخست سرپرست وزارت دفاع ملی از همکاری های ناتو برای تقویت نیروهای دفاعی و امنیتی کشور ابراز قدردانی نموده و نقش این کمک ها را در افزایش ظرفیت و قابلیت های این نیروها مهم و موثر تلقی نمود.

سرپرست وزارت دفاع ملی گفت: حمایت جامعه جهانی به ویژه ناتو نقش موثر در افزایش توانایی های محاربوی و مسلکی این نیروها دارد.

سرپرست وزارت دفاع ملی همچنان اضافه کرد که نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان، آماده دفاع مستقلانه از کشورشان بوده و تلاش می نمایند تا از جان و مال هموطنان ما محافظت کرده و به طالبان اجازه نخواهند داد که از راه جنگ و خون ریزی بار دیگر رژیم نامشروع را بالای مردم تحمیل نمایند.

به گفته سرپرست دفاع ملی، یگانه راه حل بحران موجود در افغانستان، گفتگوهای صلح بوده و طالبان نیز باید به این گفتگوها تمکین نمایند.

ستیفانو پونتیکورو سفیر ملکی ناتو در افغانستان از تلاش نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان، برای تامین صلح و ثبات در کشور، ستایش نموده و اضافه کرد که تلاش های این نیروها، مردم افغانستان و جامعه جهانی را امیدوار ساخته است که آنان می توانند مستقلانه از کشور و مردم شان دفاع نمایند.

نماینده ملکی ناتو در افغانستان ضمن بیان این مطلب که ناتو به کمک هایش به افغانستان به ویژه نیروهای دفاعی و امنیتی کشور، پس از خروج کامل نیروهای ناتو همچنان ادامه می دهد، تاکید کرد که ناتو در جریان سال روان میلادی بیشتر بر ۳۲۰ میلیون دالر به هدف ظرفیت و تقویت نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان به مصرف می رساند.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۴/۲۹ - ۲۲:۴۵
Background image

معاون اول وزارت دفاع ملی در نخستین روز عید از بیماران و مجروحین شفاخانه چهارصد بستر شهید سردار محمد داوود خان دلجوئی کرد

داکتر نجیب الله "وردک" معاون اول وزارت دفاع ملی، در نخستین روز عید قربان، همراه با روسای این وزارت به شفاخانه چهارصد بستر شهید سردار محمد داوود خان رفت

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۴/۲۹ - ۲۲:۳۵
Background image
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۴/۲۹ - ۲۱:۵۵
Background image

سرپرست وزارت دفاع ملی با علما، بزرگان اقوام و متنفذین ولایت پکتیا دیدار نمود

سترجنرال بسم الله محمدی سرپرست وزارت دفاع ملی امروز در سفر به قول اردوی ۲۰۳ تندر ضمن تجلیل «عید سرباز»...

BACK TO NEWS