رئیس جمهور غنی با رهبری وزارت دفاع ملی دیدار کرد

zia_omid
پنجشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۳ - ۱۷:۲
دیدار رئیس با مقامات وزارت دفاع ملی

محمد اشرف غنی رئیس ‏جمهوری اسلامی افغانستان و سر قوماندان اعلی قوای مسلح کشور، قبل از ظهر امروز با رهبری وزارت دفاع ملی دیدار کرد.

در این دیدارا که در ارگ انجام شد، ابتدا اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع ملی به نمایندگی از هیات رهبری این وزارت، از توجه، اعتماد و پشتیبانی رئیس جمهور از اردوی ملی افغانستان ابراز امتنان کرد.

وی افزود که حمایت همیشگی شخص رئیس جمهور باعث افزایش ظرفیت ها و مسئولیت پذیری در اردوی ملی گردیده است. اسدالله خالد گفت که دیدگاه دفاعی رئیس جمهور یک رهنمای استراتیژیک برای اردوی ملی افغانستان بوده و می باشد که در روشنایی آن، اردوی ملی کشور توانسته است دستآوردهای بزرگ داشته باشد و به اهداف مهم نایل آید.

رئیس جمهور غنی با ابراز امتنان از رهبری وزارت دفاع ملی، سربازان، بریدملان و افسران اردوی ملی، گفت که تک تک شما حمایت قوی من و ملت بزرگ افغانستان و همچنان جامعه جهانی را با خود دارید.

وی افزود: خواست من همیشه در گذشته این بود که افغانستان صاحب یک اردوی موثر و ملی باشد، اردوی که با متانت اختیار استعمال مشروع قوه را داشته باشد و خوشبختانه امروز این خواست به حقیقت پیوسته است.

رئیس جمهور محمد اشرف غنی در جریان این دیدار ترفیعات منسوبین وزارت دفاع ملی را که پیشنهاد آن قبلاً منظور گردیده بود، مبارک باد گفت و افزد که قرار بود این ترفیعات در ۲۸ اسد، روز استرداد استقلال افغانستان اعلان گردد، اما به دلیل مصروفیت رهبری و پرسونل وزارت دفاع ملی در عملیات ها علیه دشمنان، این ترفیعات معطل گردید.

رئیس جمهور کشور تلاش های اردوی ملی کشور را در تامین امنیت انتخابات و عدم مداخله منسوبین این وزارت را در امور انتخاباتی، ستایش کرد و گفت که حالا شما به یک نهاد ملی و غیر سیاسی مبدل شده اید، که در چارچوب قوانین از منافع ملی کشور حفاظت می نمائید.

وی افزود که در پنج سال گذشته تغییرات بنیادی در ظرفیت های اردوی ملی به میان آمده است و اردوی ملی ما با خطراتی که متوجه کشور و هموطنان است، باقوت تمام مبارزه می کند. رئیس جمهور غنی تصریح کرد که تصامیم بزرگ و دشوار زمانی گرفته می شوند که رهبران یک کشور به قوت و توانایی های قوای امنیتی و دفاعی خویش باور کامل داشته باشند.

همچنان رئیس جمهور کشور از دستآوردهای اخیر نیروهای امنیتی و دفاعی کشور به ویژه قوای هوایی و قطعات خاص در عملیات ها علیه دشمنان افغانستان تمجید به عمل آورد و گفت که با حضور پرصلابت شما، دشمنان افغانستان هرگز به اهداف شوم شان نمی رسند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۲۰:۱۱
Background image

قوماندان جدید صحیه ستردرستیز، رییسان جدید اپراسیون و استخبارات وزارت دفاع ملی و قوماندان جدید قول اردوی ۲۰۹ شاهین معرفی شدند

دگرجنراال داکتر «حشمت الله نوابی»به حیث قوماندان صحیه ستردرستیز، جنرال «مصطفی وردک» قوماندان پیشین قطعات خاص ریاست عمومی امنیت ملی...

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۷:۵۸
Background image

امضاء تفاهم نامه همکاری تحصیلی میان وزارت های دفاع ملی و تحصیلات عالی کشور

تبادل تجارب و ظرفیت های علمی و مسلکی از راهکارهای است که ارتقاء ظرفیت و توانمندی های علمی، دانش...

شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۲۰:۲۷
Background image

سفر سترجنرال محمد یاسین ضیا معاون اول وزارت دفاع ملی به بلخ

معاون وزارت دفاع ملی برای بررسی وضعیت امنیتی ولایت های شمال و ارزیابی از جریان...

BACK TO NEWS