برای نخستین بار برنامه سواد آموزی برای اردوی ملی افتتاح شد

s.mohmand
یکشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۳ - ۲۰:۵۲
برای نخستین بار برنامه سواد آموزی برای اردوی ملی افتتاح شد

صبح امروز، منیره یوسف زاده، معاون وزارت دفاع ملی در امور تعلیمات و پرسونل، همراه با نمایندگان معنیت سوادآموزی وزارت معارف و قوماندان واحد تعلیم و تربیه، با حضور در قوماندانی عمومی جلب وجذب جوانان داوطلب به صفوف اردوی ملی، آغاز صنوف سوادآموزی را افتتاح و زنگ آغاز برنامه‌ی سه ساله‌ی سواد آموزی را نواختند.

منیره یوسف زاده خطاب به مجذوبین اردوی ملی گفت: پیوستن شما به صفوف اردوی ملی در حقیقت مبارزه با تروریستان جاهل میباشد و در حین حال شما قدم برداشتید که با بی سوادی مبارزه نمایید یعنی شما با برداشتن قلم، با جهل و بی‌سوادی مبارزه می‌کنید و با برداشتن سلاح، با پدیده‌ی شوم جهالت مقابله می‌کنید.

در این برنامه رئیس برنامه‌های معنیت سوادآموزی گفتند: وزارت دفاع ملی، وزارت پیشگام در مبارزه با بی‌سوادی بوده‌است که این اقدام، محبوبیت اردوی ملی را در میان مردم دوچند می‌سازد.

قوماندان واحد تعلیم و تربیه و دوکتورین، دگر جنرال پاینده محمد ناظم ضمن اطمینان از تطبیق جدی این برنامه در تمامی قطعات مرکزی و ساحوی اطمینان داد و گفت: ما مبارزه با بی‌سوادی را، قدم ابتدایی اما اصلی ایجاد اردوی مسلکی می‌دانیم بنا تطبیق موفقانه این برنامه برای قوماندانی تعلیم و تربیه اهمیت خاص دارد.

برنامه سه ساله‌ی سوادآموزی، از سوی جامعه جهانی تمویل و از سوی وزارت دفاع ملی تطبیق و از سوی معنیت سوادآموزی نظارت می‌گردد.

همچنان، معاون تعلیمات و پرسونل وزارت دفاع ملی، از تمامی بخش‌های قوماندانی جلب و جذب دیدن کرد و از تطبیق سیستم اپس در این قوماندانی نظارت نموده و مشکلات و چالش‌ها و پیشنهادات مراجعین و منسوبین موظف در این قوماندانی را شنید.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۲۱:۲۸
Background image

سترجنرال محمد یاسین ضیا لوی درستیز قوای مسلح به ولایت قندهار سفر کرد

محمد یاسین ضیا لوی درستیز قوای مسلح با جنرال مسعود اندرابی سرپرست وزارت داخله و جنرال میلر قومندان عمومی ماموریت حمایت قاطع...

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۱:۳
Background image

سفر شاه محمود میاخیل معاون اول وزارت دفاع ملی به ولایت هرات

شاه محمود میاخیل معاون اول وزارت دفاع ملی به منظور ارزیابی اوضاع امنیتی زون غرب کشور ...

پنجشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۱۳:۲۹
Background image

چهار فروند طیاره جنگی A-29 توسط ایالات متحده امریکا به قوای هوایی افغانستان سپرده شد

4 فروند طیاره جنگی A-29 توسط ایالات متحده امریکا با حضور سترجنرال اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع ملی...

BACK TO NEWS