بیانیه مطبوعاتی مورخ 12 حمل، سال 1398 هجری خورشیدی

s.mohmand

کشته شدن 36 تن تروریست در نقاط مختلف کشور

کابل-افغانستان: نیروهای اردوی ملی طی 24 ساعت گذشته 6 عملیات مشترک تهاجمی و تصفیوی پلان شده، 84 وظایف خاص کوماندویی و 7 ضربه هوائی را به منظور از بین بردن لانه‌های دشمن و رفع تهدیدات تروریستان در نقاط مختلف کشور راه اندازی کرده‌اند. نیروهای هوائی 151 پرواز را به حمایت از عملیات‌های متذکره اجرا نموده که در نتیجه 36 تن تروریست کشته ، 15 تن زخمی و 2 فرد مشکوک دستگیر گردیده اند.

این عملیات‌ها در ولایات کنر، ننګرهار، غزني، کندهار، ارزگان، زابل، بادغیس، فراه، بغلان، بلخ، نیمروز و هلمند راه اندازی گردیده که در نتیجه آن :

بغلان: در پلخمری مرکز، در نتیجه عملیات نیرو های کندک 2 ضربتی قول اردوی عملیات خاص، 10 تن دهشت افگن کشته و 2 تن دیگر زخمی گردیده اند.

ارزگان: در ساحه خان آقا مرکز، از اثر ضربه هوائی نیرو های حمایت قاطع با هماهنگی نیرو های افغان، 7 تن دهشت افگن کشته و یک باب مخفیگاه دشمن از بین برده شده است.

بغلان : در ساحه چشمه شیر، از اثر ضربه هوائی نیرو های افغان به حمایت نیرو های کندک دوم لوای دوم قول اردوی209 شاهین، 7 تن دهشت افگن به شمول یک تن از قوماندانان محلی طالبان بنام حاجی ملا کشته و 4 تن دیگر زخمی گردیده اند.

بلخ : ولسوالی چمتال، از اثر ضربه هوائی نیرو های حمایت قاطع با هماهنگی نیرو های افغان، 5تن دهشت افگن کشته و یک باب مخفیگاه دشمن از بین برده شده است.

فراه: در ولسوالی پشت رود، در نتیجه عملیات خاص نیرو های کندک 2 ضربتی قول اردوی عملیاتهای خاص 2 تن دهشت افگن کشته، 7 تن زخمی و یک میل هاوان از بین برده شده است.

زابل: در نتیجه عملیات کندک ضربتی قول اردوی عملیاتهای خاص 2 تن دهشت افگن کشته و یک میل کلاشینکوف بدست آمده است.

نیمروز: در ولسوالی دلارام ، در نتیجه عملیات تصفیوی نیرو های لوای چهارم قول اردوی 215 میوند ، یک تن دهشت افگن کشته ، 2 تن زخمی، 2 فرد مشکوک دستگیر، یک عراده موتر از بین برده شده، 7 عراده موتر سایکل و مقدار مهمات بدست آمده است.

عملیات ما در ولسوالی های ننگرهار، کنر، غزنی، کندهار، بادغیس و هلمند به موفقیت ادامه دارد، که دستاورد های این عملیات بعدا از طریق رسانه های همه گانی به اطلاع هموطنان عزیز رسانیده خواهد شد.

با تاسف در این درگیری‌ها، 5 تن از نیروهای قهرمان اردوی ملی که با شجاعت تمام تا آخرین رمق حیات بخاطر دفاع از ارزش های والای انسانی و اسلامی رزمیدند، نیز شهید و تعدادی زخمی گردیده اند. رهبری وزارت دفاع ملی برای شهدا بهشت برین، برای زخمی ها شفای عاجل و برای خانواده های شان از بارگاه خداوند منان صبر جمیل استدعا می‌نماید. زخمی‌ها به اسرع وقت جهت تداوی به مراکز صحی اردوی ملی انتقال یافته‌اند.

منسوبین دلیر اردوی ملـــی به عنوان نیروی دفــــاعی کشور بــا تمام توان، حــاضر به هر نوع قربانی برای تامین امنیت و آرامـــش مــردم بــــوده و به خاطر ازبین بردن این تروریستان عزم و اراده قوی دارند.