چهار فروند طیاره جنگی A-29 توسط ایالات متحده امریکا به قوای هوایی افغانستان سپرده شد

s.mohmand
پنجشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۱۳:۲۹
چهار فروند طیاره جنگی A-29 توسط ایالات متحده امریکا به قوای هوایی افغانستان سپرده شد

4 فروند طیاره جنگی A-29 توسط ایالات متحده امریکا با حضور سترجنرال اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع ملی، دگرجنرال عبدالفهیم رامین قومندان قوای هوایی کشور و دگرجنرال "دیدریک" قومندان سیستیکا (قومندانی مشترک انتقال امنیت برای افغانستان) در قول اردوی هوایی افغانستان به قوای هوایی کشور، سپرده شد.

سترجنرال اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع ملی از ایالات متحده امریکا، ناتو و کشورهای که در تمویل و تجهیز و آموزش نیروهای ملی دفاعی و امنیتی کمک و همکاری کرده اند، اظهار سپاسگزاری نموده و تاکید کرد که این کمک و همکاری ها تا زمانی به نیروهای ملی دفاعی و امنیتی افغانستان ادامه پیدا خواهد کرد که تروریزم در افغانستان و منطقه ریشه کن شود.

سترجنرال اسدالله خالد با توجه به گفتگوهای صلح میان طالبان و حکومت افغانستان، اظهار امیدواری کرد که این گفتگوها به تامین صلح در افغانستان بی انجامد، اما گفت: متاسفانه دشمن جنگ شان را افزایش داده اند و هنوز هم خون افغان ها را می ریزند؛ اما به صراحت اطمینان می دهم که پیروزی دشمن از راه جنگ، خواب است و خیال است و جون.

نیروهای ملی دفاعی و امنیتی از افغانستان و دست آوردها و ارزش ها افغان ها با تمام قوت و توان مستقلانه دفاع خواهند کرد. دگرجنرال عبدالفهیم رامین قومندان قوای هوایی کشور گفت: ظرفیت و توانایی قوای هوایی افغانستان امروز تا به سطح بلند رفته است که حملات مستقلانه طرح، پلان و اجرا می کنند. همچنان، دگرجنرال دیدریک قومندان سیستیکا گفت: این کمک ها نشان دهنده ی تعهد پایدار امریکا و ناتو برای کمک و همکاری با نیروهای ملی دفاعی و امنیتی افغان است.

طیاره های جنگی A-29 یا سوپر توکانو مساعد با جغرافیا و اوضاع جوی افغانستان بوده، قابلیت های اجرای حملات با بم های لیزری، بم های عادی و ماشیندار را دارد و در از بین بردن اهداف ستراتیژیک دشمن خیلی موثر است.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۸/۵ - ۱۶:۵۸
Background image

شماری زیاد از نیروهای خاص به ولایت هلمند رسیدند

شماری زیاد از نیروهای مشترک خاص به ولایت هلمند رسیدند...

یکشنبه ۱۳۹۹/۸/۴ - ۲۰:۴
Background image

لوی درستیز قوای مسلح به ولایت نیمروز رفت

سترجنرال محمد یاسین ضیا لوی درستیز قوای مسلح همراه با معین ارشد امنیتی وزارت داخله...

یکشنبه ۱۳۹۹/۸/۴ - ۱۴:۴۷
Background image

صدها تن از جوانان در شهر لشکرگاه به هدف سرکوب طالبان با نیروهای دفاعی و امنیتی پیوستند

صدها تن از جوانان در شهر لشکرگاه پس از پیوستن به نیروهای دفاعی و امنیتی تاکید کردند...

BACK TO NEWS