منیره یوسف زاده به صفت معاون وزارت دفاع ملی به کارمندان آن وزارت معرفی گردید

s.mohmand
دوشنبه ۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۳:۱۷
منيره يوسفزاده د افغانستان ملي دفاع وزارت مرستياله وټاکل شوه

کابل - افغانستان: خانم منیره یوسفزاده که جدیدا به صفت معاون وزارت دفاع ملی در امور تعلیمات و پرسونل تقرر حاصل نموده طی محفل در تالار وزارت دفاع ملی به کارمندان این وزارت معرفی گردید.

در محفل که بدین مناسبت قبل از ظهر امروز تدویر یافته بود، اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع ملی خطاب به حاضرین گفت:"قبلا تعدادی زیادی از دختر خانم ها در صفوف اردوی ملی در بخش های اداری و قطعات خاص به کار گماشته شده بودند اما این اولین بار است که یک دختر خانم در سطح رهبری این وزارت تعین گردیده است".

سرپرست وزارت دفاع ملی افزود:"تقرر خانم یوسفزاده در سمت معاون تعلیمات و پرسونل این وزارت پیامد های مثبت را در خود دارد، خانم یوسفراده درد فراق برادر را که در راه دفاع از وطن شهید گردیده با خود دارد و اطمینان دارم که منحیث یک خواهر درد دیده میتواند مشکلات سربازان شهدای قهرمان اردوی ملی را درک و به حل آن رسیده گی نماید".

آقای خالد به خانم منیره تاکید نمود تا برای مشکلات هر یتیم، بیوه و خانواده های معلولین اردوی ملی توجه جدی نموده و با درایت تمام در حل مشکل آنان رسیده گی نماید. سرپرست وزارت دفاع ملی در جریان سخنان ایشان افزود:"من به توانائی های خانم یوسفزاده باور دارم و باورمندم که وی در این سمت منحیث خواهر درد دیده هر سرباز و مادرمهربان هر یتیم در حل مشکلات شان از هیچ نوع سعی و کوشش دریغ نخواهد کرد".

آقای خالدگفت:"نیرو های اردوی ملی متشکل از فرزاندان نجیب این سرزمین بوده که در راه دفاع از کشور و ایجاد فضای صلح و تامین امنیت در جغرافیای کشور شان بدون تعصبات قومی، زبانی و مذهبی وظیفه مقدس شان را به پیش میبرند".

متعقبا خانم منیره یوسفزاده از اعتماد جلالتماب رئیس جمهور و سرقوماندان اعلی قوای مسلح، سرپرست وزارت دفاع ملی و هیئت رهبری این وزارت که وی را به این سمت گماشته ابراز امتنان نموده افزود:" رسیده گی به خانواده های شهدا و معلولین اردوی ملی از جمله اولویت کارم بوده و مشترک بالای یک طرح کار خواهیم نمود تا میزان تلفات نیرو های اردوی ملی را در میدان نبرد کاهش بدهیم. ما با خانواده های سربازان که در صفوف اردوی ملی شهید شده اند از نزدیک کار خواهیم کرد و در قسمت ایجاد شغل های کوچک آنان را یاری میرسانیم. از روی مسوولیت با خانواده های شهدا و معلولین اردوی ملی دلجوئی خواهیم نمود".

خانم یوسفزاده از نظریات نیک هموطنان ما در شبکه های اجتماعی در رابطه به تقرر خویش ابراز امتنان نموده افزود که نظریات و باور های هموطنانم برای من زمینه انرژی بیشتر کاری را مساعد میسازد.

همچان در قسمت از سخنان شان علاوه نمود " جنسیت مانع کار هیچ کسی شده نمی تواند، وجایب ملی به مرد و زن این سرزمین هردو یکسان تعلق دارد و این وجیبه ملی ما است تا از کشور خویش دفاع نموده ودر آبادانی آن با جرئت کار نمائیم". خانم یوسفزاده وعده سپرد که در مبارزه با فساد در حقوق خانواده های شهدا و معلولین اردوی ملی پیش قدم بوده و در پهلوی آن مسوولیت تعلیمات و آموزش نیرو های اردوی ملی را در چهار چوب پالیسی های وزارت بخوبی انجام خواهد داد. در تاریخ نیرو های دفاعی کشور این اولین بار است که در سطح رهبری این نیرو های یک خانم گماشته میشود و مسوولیت آموزش و تعلیمات نیرو های نظامی را بدوش میگیرد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۶ - ۱۷:۱۳
Background image

سفر سرپرست وزارت دفاع به ولایت فراه

اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع ملى همراه با جنرال اسکات میلر، قومندان عمومی نانو در...

یکشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۴ - ۱۸:۵۱
Background image

دیدار اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع ملی از قول اردوی عملیات های خاص

بعد از ظهر امروز اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی همراه با جنرال اسکات میلر، قومندان...

شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۱۴:۴۵
Background image

افتتاح دوره 24 کورس تخصصی تفتیش در وزارت دفاع ملی

​​​​​​​کورس دوره 24 تخصصی تفتیش وزارت دفاع ملی با شعار صادق باشید، راستکار باشید به...

BACK TO NEWS