ایالات متحده امریکا صدها وسایل و تجهیزات جنگی‌را به وزارت دفاع ملی می سپارد

s.mohmand
پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۱۵ - ۲۰:۲۷
ایالات متحده امریکا صدها وسایل و تجهیزات جنگی‌را به وزارت دفاع ملی می سپارد

ماموریت حمایت قاطع در ادامه کمک و همکاری هایش به نیروهای دفاعی افغان، صدها هاموی، میلیون ها مرمی و صدها دوربین شب بین و تعداد زیاد وسایل جنگی دیگر را به وزارت دفاع ملی می سپارد.

شاه محمود میاخیل معاون اول وزارت دفاع ملی با اظهار سپاسگزاری از ایالات متحده امریکا گفت: از این وسایل و تجهیزات در راستای تامین امنیت مردم استفاده خواهد شد. در جریان سال روان میلادی، امریکا ۱۳۸۳ هاموی، ۱۰ هلیکوپتر و ۴ جیت جنگی A-29، به اردوی ملی کمک کرده است.

در طول سال گذشته امریکا به ارزش ۵۷۴ میلیون دالر تجهیزات را به حکومت و نیروهای امنیتی افغانستان کمک کرده و به ارزش ۱۰۲ میلیون دالر تجهیزات را سال آینده کمک خواهند کرد.

جنرال دیدریک یکی از قومندان های ماموریت حمایت قاطع گفت: حفظ و تقویت نیروهای دفاعی و امنیتی به هدف برقراری صلح و آرامش در افغانستان اهمیت حیاتی دارد.

این جنرال امریکایی تاکید کرد که کمک و‌ همکاری های ایالات متحده امریکا با نیروهای ملی دفاعی و امنیتی ادامه خواهد یافت و این روابط پایدار خواهد ماند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۲۰:۲
Background image

لوی درستیز جدید قوای مسلح کشور معرفی و رسمأ به کار خود آغاز کرد

به اساس لزوم دید وزارت دفاع ملی و منظوری مقام عالی ریاست جمهوری دگرجنرال هیبت الله " علیزی" قوماندان قول اردوی عملیات های خاص...

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۷ - ۱۹:۰
Background image

فراغت ۲۶۰ منسوب اردوی ملی از قوماندانی تعلیمات مشترک محاربوی کابل

۲۶۰ تن به شمول افسران و سربازان، پس از سپری نمودن تعلیمات مسلکی و نظامی امروز، با حضور داشت...

شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۶ - ۱۵:۴
Background image

لوی درستیز قوای مسلح در مراسم تشیع جنازه شهید دواخان مینه پال در شفاخانه شهید سردار محمد داود خان اشتراک کرد

پیش از چاشت امروز، مراسم تشیع جنازه شهید دواخان مینه پال رییس مرکز رسانه های حکومت با حضور دگرجنرال ولی محمد احمدزی لوی درستیز قوای مسلح، ریسان، جنرالان، افسران و اعضای خانواده شهید. . .

BACK TO NEWS