ایالات متحده امریکا صدها وسایل و تجهیزات جنگی‌را به وزارت دفاع ملی می سپارد

s.mohmand
پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۱۵ - ۲۰:۲۷
ایالات متحده امریکا صدها وسایل و تجهیزات جنگی‌را به وزارت دفاع ملی می سپارد

ماموریت حمایت قاطع در ادامه کمک و همکاری هایش به نیروهای دفاعی افغان، صدها هاموی، میلیون ها مرمی و صدها دوربین شب بین و تعداد زیاد وسایل جنگی دیگر را به وزارت دفاع ملی می سپارد.

شاه محمود میاخیل معاون اول وزارت دفاع ملی با اظهار سپاسگزاری از ایالات متحده امریکا گفت: از این وسایل و تجهیزات در راستای تامین امنیت مردم استفاده خواهد شد. در جریان سال روان میلادی، امریکا ۱۳۸۳ هاموی، ۱۰ هلیکوپتر و ۴ جیت جنگی A-29، به اردوی ملی کمک کرده است.

در طول سال گذشته امریکا به ارزش ۵۷۴ میلیون دالر تجهیزات را به حکومت و نیروهای امنیتی افغانستان کمک کرده و به ارزش ۱۰۲ میلیون دالر تجهیزات را سال آینده کمک خواهند کرد.

جنرال دیدریک یکی از قومندان های ماموریت حمایت قاطع گفت: حفظ و تقویت نیروهای دفاعی و امنیتی به هدف برقراری صلح و آرامش در افغانستان اهمیت حیاتی دارد.

این جنرال امریکایی تاکید کرد که کمک و‌ همکاری های ایالات متحده امریکا با نیروهای ملی دفاعی و امنیتی ادامه خواهد یافت و این روابط پایدار خواهد ماند.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۸/۲۳ - ۲۲:۴۴
Background image

سرپرست وزارت دفاع ملی با سفیر جدید ترکیه دیدار نمود

مولوی محمد یعقوب«مجاهد»سرپرست وزارت دفاع ملی با آقای  جنک اونال سفیر جدید ترکیه در دفتر کارش ملاقات کرد.

مولوی محمد یعقوب «مجاهد»  ضمن خوش آمدید به سفیر جدید کشور ترکیه در رابطه به. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۸/۱۷ - ۲۱:۷
Background image

لوی درستیز قوای مسلح کشور از قول اردوی ۲۰۵ البدر بازدید نمود

قاری فصیح الدین فطرت لوی درستیز قوای مسلح کشور از قول اردوی  ۲۰۵ البدر بازدید به عمل آورد. لوی درستیز کشور با قوماندان قول اردوی مذکور الحاجی ملا محمد خان "دعوت" و بسیاری از مسئولین و. . .

شنبه ۱۴۰۲/۸/۱۳ - ۱۱:۱۵
Background image

معاون اول وزارت دفاع ملی برای استقبال از مهاجران به تورخم سفر کرد

 الحاج ملا محمد فاضل "مظلوم" معاون اول وزارت دفاع ملی و هیأت همراه شان دیروز برای استقبال از مهاجران افغان که به جبر از طرف حکومت پاکستان اخراج می گردند به تورخم سفر کردند.
 
معاون اول. . .

BACK TO NEWS