از ۲۸ اسد به گونه ویژه با اشتراک مقامات حکومتی  در وزارت دفاع ملی تجلیل به عمل آمد 

web_admin
شنبه ۱۴۰۲/۵/۲۸ - ۱۷:۴
از ۲۸ اسد به گونه ویژه با اشتراک مقامات حکومتی  در وزارت دفاع ملی تجلیل به عمل آمد 

 
از صد و چهارمین سالروز استرداد استقلال افغانستان از انگلیس، امروز با حضور معاونین ریاست الوزرا، اعضای کابینه امارت اسلامی و مجاهدین طی همایش ویژه ی در وزارت دفاع ملی تجلیل به عمل آمد.

در نخست آغاز مراسم، مولوی محمد یعقوب "مجاهد" سرپرست وزارت دفاع ملی ضمن تبریکی  استقلال کشور گفت: ما در این روز پرافتخار میراث پدران و نیاکان مان را در جشن میگریم که فرزندان آنان روزگذشته با همان عزم راسخ شان بزرگترین قدرت جهان، امریکا و ناتو را شکست دادند.

این مراسم، با ایراد سخنرانی های آزادی بخش و میهنی معاونین مقام ریاست الوزرا و شماری از اعضای کابینه امارت اسلامی ادامه یافت؛ که سخنرانان مبارزات و قهرمانی های مردم مظلوم و صلحشور متدین را طی سالیان متمادی در مقابل سه ابر قدرت استعمارگر جهان با اهمیت دانستند و یادآوری این روز را برای سایر اشغالگران درس عبرت عنوان نمودند.

در این محفل نیز پیام تبریکی و الهام بخش شیخ الحدیث و تفسیر امیرالمومنین مولوی هیبت الله "آخندزاده" حفظه الله رهبر امارت اسلامی، برای حاضرین به خوانش گرفت شد.

در پایان، مولوی عبدالغنی برادر معاون اقتصادی ریاست الوزرا همراه با قاری فصیح الدین "فطرت" لوی درستیز قوای مسلح به منار استقلال رفتند و طی تشريفات ویژه ی کندک باندو، به منار اکلیل گل گذاشتند.

همزمان، طیارات قوای هوایی وزارت دفاع ملی با افراشتن پرچم امارت اسلامی در آسمان کابل به پرواز درآمدند و به استقبال آزادی، گل و برگ های تبریکی پاشان نمودند.
 

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۸/۲۳ - ۲۲:۴۴
Background image

سرپرست وزارت دفاع ملی با سفیر جدید ترکیه دیدار نمود

مولوی محمد یعقوب«مجاهد»سرپرست وزارت دفاع ملی با آقای  جنک اونال سفیر جدید ترکیه در دفتر کارش ملاقات کرد.

مولوی محمد یعقوب «مجاهد»  ضمن خوش آمدید به سفیر جدید کشور ترکیه در رابطه به. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۸/۱۷ - ۲۱:۷
Background image

لوی درستیز قوای مسلح کشور از قول اردوی ۲۰۵ البدر بازدید نمود

قاری فصیح الدین فطرت لوی درستیز قوای مسلح کشور از قول اردوی  ۲۰۵ البدر بازدید به عمل آورد. لوی درستیز کشور با قوماندان قول اردوی مذکور الحاجی ملا محمد خان "دعوت" و بسیاری از مسئولین و. . .

شنبه ۱۴۰۲/۸/۱۳ - ۱۱:۱۵
Background image

معاون اول وزارت دفاع ملی برای استقبال از مهاجران به تورخم سفر کرد

 الحاج ملا محمد فاضل "مظلوم" معاون اول وزارت دفاع ملی و هیأت همراه شان دیروز برای استقبال از مهاجران افغان که به جبر از طرف حکومت پاکستان اخراج می گردند به تورخم سفر کردند.
 
معاون اول. . .

BACK TO NEWS