64 تن دهشت افگن کشته شدند

s.mohmand

 

کابل-افغانستان: نیروهای دفاعی و امنیتی کشور طی 24 ساعت گذشته 7 عملیات مشترک تهاجمی و تصفیوی بر نامه ریزی شده، 71 مورد وظایف خاص کوماندویی و 34 ضربه هوائی را به منظور از بین بردن لانه های دشمن و رفع تهدیدات ایجاد شده در 9 ولایت کشور راه اندازی کرده اند.

درنتیجه این عملیات  64 تن دهشت افگن کشته  20 تن زخمی و 6 تن  به شمول 2 تن از اکمال کننده گان طالبان در شهر کابل دستگیر گردیده اند.

ارزگان- از اثر ضربات هوائی  و عملیات تصفیوی در مربوطات مرکز ولایت 22 تن دهشت افگن کشته، 5 تن زخمی، 15 باب مخفیگاه یک باب دیپوی سلاح و مهمات و 7 عراده موتر سایکل از بین برده شده و 11 حلقه ماین کشف و خنثی گردیده است.

کندهار- از اثر ضربات هوائی در ولسوالی های شاه ولیکوت و غورک 15 تن دهشت افگن کشته، 3 تن زخمی و یک عراده موتر ازبین برده شده است.

بلخ- از اثر ضربات هوائی در ولسوالی شولگره 15 تن دهشت افگن کشته و مقدار سلاح و مهمات از بین برده شده است.

هرات- در نتیجه عملیات نیرو های خاص و ضربات هوائی در ولسوالی های شیندند و ادرسکن  5 تن دهشت افگن کشته ، 2 تن زخمی و 3 تن دستگیر گردیده اند.

میدان وردک- درنتیجه انداخت متقابل در ولسوالی سید آباد 4 تن دهشت افگن کشته و 3 تن زخمی گردیده اند.

پکتیکا- در نتیجه انداخت متقابل در ولسوالی برمل یک تن دهشت افگن کشته و یک تن دستگیر گردیده است .

کابل- در نتیجه عملیات نیرو های ویژه در ناحیه نهم شهر کابل 2 تن دهشت افگن  و اکمال کننده گان طالبان در حمله موتر بم مورخ 24 جدی 1397 در برابر پولیس ملی در ناحیه نهم  دستگیر گردیده اند.

غزنی- از اثر ضربه هوائی در ولسوالی قره باغ ولایت غزنی 6 تن دهشت افگن زخمی گردیده اند.