فراغت ۱۲۰۰ تن سرباز از قوماندانی تعلیمات مشترک محاربوی حضرت عبدالله ابن مسعود "رض"

web_admin
یکشنبه ۱۴۰۲/۶/۱۹ - ۲۱:۰
فراغت ۱۲۰۰ تن سرباز از قوماندانی تعلیمات مشترک محاربوی حضرت عبدالله ابن مسعود "رض"

به تعداد ۱۲۰۰ تن مجاهدین پس از سپری نمودن سه و نیم تعلیمات نظامی، نظری و مسلکی در مکتب تعلیمی قوماندانی تعلیمات مشترک محاربوی حضرت عبدالله ابن مسعود "رض"، امروز طی برگزاری مراسم خاص فراغت حاصل نمودند‌.

این مراسم با اشتراک قاری فصیح الدین "فطرت" لوی درستیز قوای مسلح کشور، شماری از اعضای کابینه ا.ا.ا و روسای وزارت دفاع، بزرگان، مسؤلان و منسوبین برگزار شد.

شیخ ندا محمد "ندیم" سرپرست وزارت تحصیلات عالی ضمن مبارکی، خطاب به فارغان گفت: شما با تمام اخلاص و صداقت برای نظام اسلامی و مردم خدمت کنید، هر کاری صداقت و استقامت می خواهد و توکل تان فقد به الله ج باشد، در کنار آموزش های مسلکی به عقیده تان نیز مستحکم بمانید، طرفدار حق باشید و متوجه فرامین امیر باشید.

از سوی دیگر لوی درستیز قوای مسلح کشور گفت: رهبری وزارت دفاع ملی ا.ا.ا متعهد به ایجاد یک اردوی منظم و مستقل است، ما متعهد به تشکیل یک اردوی منظم هستیم که از سرحدات و حاکمیت ملی کشور دفاع کند، البته هدف از ایجاد اردو جنگ نیست بلکه خدمت به مردم و دفاع از کشور می باشد، چانچه نیروهای ما قبلا این امتحان را دادند که آنان در هرگونه شرایط آماده فداکاری می باشند.

لوی درستیز اضافه کرد، جهاد و مجاهدین امارت اسلامی در طول بیست سال گذشته برای جهانیان نشان داد که هیچ کشور بیگانه ی نمی تواند اهداف شوم اش را در کشور ما پیاده کند و اجازه چنین کار را نیز نخواهند داد.

این در حالیست که دو روز قبل این مجاهدین تطبیقات نظامی را نیز در قوماندانی یاد شده انجام داده بودند، این مرکز تعلیمی نسبت به سال گذشته ۹ هزار مجاهد را ظرفیت دارد.

در پایان مجاهدین فارغ شده به شکل منظم نمایشات عالی نظامی را اجرا و از مقابل لوژ عبور نمودند، سپس از دستان مسؤلین تصدیق نامه دریافت کردند.

#وزارت_دفاع_ملی

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۲/۲۶ - ۸:۳۹
Background image

دیدار معاون اول وزارت دفاع ملی از لوای دوم مستقر در کنر

الحاج ملا محمد فاضل "مظلوم" معاون نخست وزارت دفاع ملی همراه با شماری از مسؤلان به منظور ارزیابی وضعیت امنیتی عازم ولایت کنر گردید و از لوای دوم عبدالله بن عباس "رض" قول اردوی ۲۰۱ خالد. . .

شنبه ۱۴۰۳/۲/۲۲ - ۱۹:۵۶
Background image

پیام تسلیت لوی درستیز قوای مسلح در پی وقوع سیلاب های اخیر درکشور!

با تأسف اطلاع حاصل نمودیم که جمعه گذشته، از  اثر سرازیر شدن سیلاب ها در ولایت های بغلان، بدخشان، تخار، غور و هرات شماری از هموطنان مان جان های شیرین شان را ازدست داده اند. رهبری مقام. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۲/۱۳ - ۲۱:۱۶
Background image

دیدار سرپرست وزارت دفاع ملی با سفیر چین در کابل

مولوی محمد یعقوب "مجاهد" سرپرست وزارت دفاع ملی امروز، در دفتر کاری اش با آقای جاو شینگ‌ سفیر چین در کابل، دیدار و گفتگو نمودند. سرپرست وزارت دفاع ملی، روابط دیپلوماتیک و همکاری های. . .

BACK TO NEWS