فراغت نخستین دور سواد آموزان برنامه سوادآموزی اردوی ملی

s.mohmand
شنبه ۱۳۹۹/۹/۸ - ۱۶:۵۳
فراغت نخستین دور سواد آموزان برنامه سوادآموزی اردوی ملی

۳۶۰ تن از سربازان پس از فراگیری برنامه سوادآموزی از مرکز تعلیمات مشترک محاربوی فارغ گردیدند.

مراسم فراغت این سربازان با حضور «منیره یوسف زاده» معاون تعلیمات و پرسونل وزارت دفاع ملی، تورن جنرال «عبدالهادی ترین» قوماندان عمومی جلب و جذب، جنرالان و افسران وزارت دفاع ملی و معین سواد آموزی وزارت معارف و رییس اداره «GIZ» برگزار گردیده بود.

معاون تعلیمات و پرسونل وزارت دفاع ملی گفت: سربازان اردوی ملی در یک دست با قلم و در دست دیگر با سلاح به افغانستان خدمت می کند و جان و مال هموطنان مان محافظت می نمایند.

شما پلنگی پوشان در قلب مردم جا دارید و امروز منحیث سربازان مسلکی و با دانش می توانید از مردم و میهن تان بهتر و بیشتر دفاع نمایید.

برنامه سواد آموزی برای منسوبین اردوی ملی به مدت ۳ سال راه اندازی شده است که اداره GIZ تطبیق کننده است، معینیت سواد آموزی وزارت معارف از برنامه نظارت می کند و مدیریت عمومی اش بر عهده وزارت دفاع ملی است و در تمام مراکز تعلیمی و قول اردو های ساحوی عملی خواهد شد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۷ - ۲۲:۳۸
Background image

۳۰۰ سرباز پس از فراگیری تعلیمات نظامی در ولایت کندز فارغ شدند

فراغت این سربازان در مراسم ویژه با حضور دگر جنرال محمد حبیب حصاری رییس ارکان ستردرستیز و مقام های قول اردوی ۲۱۷ پامیر جشن گرفته شد...

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۷ - ۱۹:۳۱
Background image

دیدار معاون اول وزارت دفاع ملی با معاون کمیته جهانی صلیب سرخ برای افغانستان

در دیداری که شاه محمود “میاخیل” معاون اول وزارت دفاع ملی در دفتر کارش با خانم بتریس “اوچسلی” معاون کمیته جهانی صلیب سرخ افغانستان داشت...

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۶ - ۱۹:۴۷
Background image

دیدار و گفتگوی رهبری وزارت دفاع ملی با مسوولان ارشد رسانه ها

نشستی با حضور شاه محمود "میاخیل" معاون اول، منیره "یوسف زاده" معاون پرسونل و تعلیمات...

BACK TO NEWS