جلسه کمیته مشورتی زنان در عرصه امنیت با اشتراک نخست بانوی کشور در مقر وزارت دفاع ملی دایر گردید

zia_omid
پنجشنبه ۱۳۹۸/۹/۲۱ - ۱۴:۲۴
جلسه کمیته مشورتی زنان در عرصه امنیت با اشتراک نخست بانوی کشور در مقر وزارت دفاع ملی دایر گردید

در این نشست ستر جنرال اسد الله خالد سرپرست وزارت دفاع ملی، دگر جنرال مسعود اندرابی سرپرست وزارت امور داخله، معاون پالیسی و استراتیژی وزارت امور داخله، معاون اول ستردرستیز، روسای انسجام جندر و حقوق بشر هر دو وزارت، نماینده ملکی ناتو، سفرای کشور های دوست و تعدادی از روسای وجنرالان وافسران  نیرو های ملی دفاعی وامنیتی  اشتراک نموده بودند.

رولا غنی بانوی اول کشور ضمن ستایش از کارکرد های موثر بانوان در سطوح مختلف نیروهای دفاعی و امنیتی؛ گفت: ما متعهد به ازدیاد نقش بانوان در بخش های گوناگون دولت خصوص سکتور امنیتی هستیم از این رو در این اواخر شاهد حضور کادر های خوبی از زنان پرتلاش در بخش های پالیسی سازی و تعلیماتی وزارت های دفاع ملی و امور داخله هستیم وی هم چنان افزود که در بخش آموزش های مسلکی و نظامی برای بانوان قرار است یک مرکز آموزشی به تاسیس شود تا به شکل تهدابی بانوان به تعلیمات و تحصیلات عالی نظامی دست یابند .

سپس سرپرست وزارت دفاع ملی از نقش موثر زنان در سکتور دفاعی و امنیتی یادآوری نموده بر حضور بیشتر آنان در سطوح رهبری نیروهای دفاعی و امنیتی تاکید کرد ه  گفت: وزارت دفاع ملی مدافع حقوق اساسی و تامین امنیت تمام شهروندان است و در پروسه صلح نیز دولت متعهد به حفظ ارزش های مدنی و حقوق بشری زنان می باشد. ما در بخش های مهم و رهبری بانوان را گماشته ایم و در عرصه تعلیم و تربیه، انکشاف قابلیت ها، ارتقای ظرفیت و مسلکی سازی بانوان نیز برنامه های عملی روی دست داریم  و برعلاوه فرصت های تحصیلی را در داخل و خارج از کشور نیز برای شان فراهم نموده  و قرار است به زودی در بخش رهبری صنوف مختلفه  شاهد حضور زنان نظامی باشیم.

پس از آن سرپرست وزارت امور داخله نیز بر مشارکت زنان در سطح رهبری پولیس تاکید کرده و از روی دست گرفتن برنامه های آموزشی برای بانوان در سطح وزارت داخله یاد آوردی نموده گفت: به تعداد 3700 تن از بانوان در مربوطات پولیس ملی ایفای وظیفه می نمایند که متعهد به خدمت گزاری صادقانه به مردم و میهن شان هستند.

گفتنی ست که وزارت های دفاع ملی و امور داخله ضمن پرداخت امتیازات ورثه شهدای نیروهای دفاعی و امنیتی برنامه توزیع کمک های لازم را در فصل زمستان روی دست دارد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۷/۶ - ۲۰:۷
Background image

سترجنرال محمد یاسین ضیا لوی درستیز قوای مسلح به ولایت بغلان رفت

لوی درستیز قوای مسلح به منظور بررسی وضعیت امنیتی با جنرال عبدالصبور قانع معین ارشد امنیتی وزارت داخله...

یکشنبه ۱۳۹۹/۷/۶ - ۱۳:۵۶
Background image

۱۰۰۰ تن از سربازان پس از فراگیری تعلیمات ابتدایی نظامی فارغ شدند

مراسم فراغت این سربازان در قومندانی مشترک تعلیمات محاربوی با حضور دگرجنرال اقبال علی نادری معاون اول ستردرستیز ...

جمعه ۱۳۹۹/۷/۴ - ۱۱:۱۹
Background image

مراسم تشییع جنازه ی پیکر مطهر دو پیلوت شهید قوای هوایی کشور با حضور لوی درستیز قوای مسلح برگزار شد

پیکرهای مطهر شهید جگرن «بسم الله» و دوم بریدمن «فیصل» دو تن از پیلوت های قهرمان قوای هوایی کشور...

BACK TO NEWS