اعلامیه وزارت دفاع ملی امارت اسلامی افغانستان به مناسبت ۹مین، سالروز وفات امیرالمؤمنین مرحوم ملا محمد عمر مجاهد "رح"

s.mohmand
یکشنبه ۱۴۰۱/۲/۴ - ۱۷:۱۶
اعلامیه وزارت دفاع ملی امارت اسلامی افغانستان به مناسبت ۹مین، سالروز وفات امیرالمؤمنین مرحوم ملا محمد عمر مجاهد "رح"

امروز، ۱۴۴۳/۹/۲۳ ه ق و ۱۴۰۱/۲/۴ ه ش مصادف با ۹مین سالروز رحلت موسس امارت اسلامی، عمر ثالث، امیرالمؤمنین، مرحوم، ملا محمد عمر مجاهد "رحمه الله" است.

امیرالمومنین ملا محمد عمر مجاهد رحمه‌الله موسس و بنیانگذار امارت اسلامی کسی که تمام توانایی‌، استعداد و جوانی خود را در راه دین فدا نمود.

ایشان نه سال قبل در چنین روزی دار فانی را وداع گفت و به رحمت حق پیوست. ایشان در زمان حیات خویش برای افغانستان و امت مسلمه چنین کارنامه‌ای بجا‌ گذاشت که در دهه‌های اخیر تاریخ نمی‌توان مثال آن را دریافت کرد.

ملامحمد عمر مجاهد رحمه الله برای اولین بار ریشه‌‌های آن مصیبتی‌ که افغان ها را به گروه‌های متفرق تقسیم نموده بود خشکاند و از بین برد. وی تمام افغان ها را بدون تعصبات زبانی، کلتوری ، سمتی، قومی و مذهبی زیر چتر یک نظام واحد جمع نمود و یک امنیت سراسری که مردم افغانستان از سال‌ها تشنه آن بودند، به ارمغان آورد.

امروز ملت مسلمان از یک طرف نبود وی را احساس می‌کند و از سوی دیگر سیرت و پیش گویی های وی را به یاد آورده و از آن الهام می‌گیرد و با استفاده از آن به آرزوهای دیرینه خویش نائل می‌گردد. دقیقا، راهی که ایشان با جهاد علیه ظلم و طغیان و فساد آغاز نموده بود امروز پس از گذشت ۹ سال از وفات شان با شکست دادن بزرگترین قدرت دنیا امریکا و ناتو برای بار دوم به پیروزی می رسد.

بدون شک؛ برقراری نظام کامل اسلامی، آزادی کشور از چنگ اشغال گران، تامین امنیت، رفاه و آسایش، مبارزه علیه مواد مخدر و... همانا، آرمان های شخصیت مجاهد کبیر، قهرمان استقلال، امیرالمؤمنین مرحوم ملا محمد عمر مجاهد "رح" بود که امروز با ایمانداری راسخ، ایستادگی، فداکاری، صبر و استقامت یارانش به نصرت الهی تحقق یافته است.

رهبری وزارت دفاع ملی، با تعقیب راه امیرالمؤمنین "رح" که همانا حفظ حاکمیت نظام اسلامی، استقلال، تامین امنیت، خدمت به مردم و برقراری عدالت اجتماعی است با پاسداری نهمین سالروزش، به همین راه ادامه خواهند داد. ان شاءالله 

تازه ترین اخبار

جمعه ۱۴۰۱/۲/۲۳ - ۱۶:۴۵
Background image

آغاز گفتگوهای رسمی بین هیأت وزارت دفاع ملی امارت اسلامی و جمهوری اسلامی ایران روی مسائل مرزی بین دو کشور

طبق توافقات قبلی بین هیئت وزارت دفاع امارت اسلامی و جمهوری اسلامی ایران، جهت رسیدگی...

چهارشنبه ۱۴۰۱/۲/۷ - ۲۲:۵۵
Background image

لوی درستیز قوای مسلح در مراسم فراغت ۶۳۳ تن از نیروهای وزارت دفاع ملی قول اردوی ۲۰۱ «خالد بن ولید» اشتراک نمود

مولوی فصیح الدین “فطرت” لوی درستیز قوای مسلح در مراسم فراغت ۶۳۳ تن از سربازان وزارت دفاع ملی اشتراک نمود که پس از ۲ ماه آموزش های مسلکی، نظامی و عقیدتی از قول اردوی ۲۰۱ خالد بن ولید. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۲/۶ - ۱۹:۱۲
Background image

دیدار هیأت وزارت دفاع ملی با معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل

هیأت از وزارت دفاع ملی امارت اسلامی، به ریاست مولوی شبیر "احمد" رئیس ارکان لوی درستیز قوای مسلح...

BACK TO NEWS