کشته شدن29 تن دهشت افگن در نقاط مختلف کشور

s.mohmand

کابل-افغانستان: نیروهای دفاعی و امنیتی کشور طی 24 ساعت گذشته 14عملیات مشترک تهاجمی و تصفیوی پلان شده 77 وظایف خاص کوماندویی و 15 ضربه هوائی را به منظور از بین بردن لانه های دشمن و رفع تهدیدات ایجاد شده در نقاط مختلف کشور راه اندازی کرده، نیروهای هوائی 110 پرواز را به حمایت نیرو های اردوی ملی اجرا نموده که درنتیجه 29 تن دهشت افگن کشته، 15 تن زخمی و 2 فرد مشکوک دستگیر گردیده اند.

این عملیات با حمایت هوائی قوای افغان و حمایت قاطع در ولایات تخار، کندهار، ننگرهار، هرات، میدان وردک، کنر، زابل، غزنی  بلخ، سرپل، هلمند و بدخشان راه اندازی گردیده که در نتیجه آن در ولسوالی بهارک ولایت تخار 18 تن دهشت افگن کشته، 9 تن زخمی و 2 عراده موتر از بین برده شده، در ولسوالی شاه ولیکوت ولایت کندهار 5 تن دهشت افگن کشته  و در ولسوالی های زاول و شیندند ولایت هرات 2 تن دهشت افگن کشته و یک عراده موتر سایکل از بین برده شده است  .

همچنان در ولسوالی چک ولایت میدان وردک یک تن دهشت افگن کشته و یک عراده موتر از بین برده شده و در مرکز ولایت زابل یک تن دهشت افگن کشته و 2 فرد مشکوک دستگیر گردیده است  .

منسوبین دلیر اردوی ملـــی به عنوان نیروی دفــــاعی کشور بــا تمام توان، حــاضر به هر نوع قربانی برای تامین امنیت و آرامـــش مــردم بــــوده و به خاطر ازبین بردن این تروریستان عزم و اراده قوی دارند.