مراسم تشییع جنازه ی پیکر مطهر شهدای سقوط دو هلیکوپتر قوای هوایی کشور با حضور رهبری حکومت برگزار شد

s.mohmand
پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۴ - ۱۱:۴۶
مراسم تشییع جنازه ی پیکر مطهر شهدای سقوط دو هلیکوپتر قوای هوایی کشور با حضور رهبری حکومت برگزار شد

در مراسم تشییع جنازه ۸ تن از پیلوتان و نیروهای قوای هوایی کشور محمد اشرف غنی رییس جمهور و سرقوماندان اعلی قوای مسلح، امرالله صالح معاون اول، ریاست جمهوری، حمدالله محب مشاور شورای امینت ملی، شاه محمود میاخیل معاون اول وزارت دفاع ملی، ستر جنرال محمد یاسین ضیا لوی درستیز قوای مسلح، جنرالان و افسران و خانواده های معظم شهدا اشتراک نمودند.

رییس جمهور و سرقوماندان اعلی با ابراز تسلیت به خانواده های شهدا با آنان اظهار غمشریکی نموده گفت: «خون مقدسی که برای عزت و سربلندی مردم افغانستان ریختاندند ثبت تاریخ زرین کشور می شود و قهرمانی های نیروهای دفاعی و امنیتی همیشه قوت قلب به ما و همه مردم افغانستان می بخشد.

شهادت این نیروها حین انجام وظیفه بیانگر تعهد محکم شان به خدمت صادقانه به مردم شان بود و همیشه در سخت ترین شرایط بهترین و خطیرترین وظایف را انجام دادند در صعب العبور ترین دره ها و هوای نامناسب وظایف شان را اجرا کردند.»

همچنان امرالله صالح معاون اول رییس جمهور ضمن احترام و ارادت و تسلیت به خانواده های شهدا گفت: «درد شما درد افغانستان است و عزت و شرف افغانستان بر دوش شانه های نیروهای دفاعی و امنیتی ست.

اگر قهرمانان ما در هلمند شهید شدند، همسنگران دیگر شان در مناطق و لایت های دیگر نیز در راه دفاع از کشور و میهن شان جان های شیرین شان را از دست دادند.

یک گروه ظالم، متحجر که برای منافع دشمنان میجنگند هرگز به اهداف شوم شان نخواهند رسید.»

رهبری وزارت دفاع ملی به شهدا از بارگاه الله متعال بهشت برین میطلبد، به خانواده های معزز شان تسلیت می گوید و برای بازماندگان شان صبر و سلامتی استدعا دارد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱/۲۴ - ۹:۱۹
Background image

۲۴۱ تن از کماندو ها از مکتب تعلیمات عالی قوای خاص در کابل فارغ شدند

۲۴۱ تن از افسران و بریدملان پس از فراگیری موفقانه تعلیمات پیشرفته مسلکی، تاکتیکی و تمرینات طاقت فرسای کماندویی از مکتب تعلیمات عالی قوای خاص، روز گذشته فراغت خود را در کابل جشن گرفتند... . .

جمعه ۱۴۰۰/۱/۲۰ - ۱۷:۴۳
Background image

د مارشال فهیم له پوځي پوهنتون څخه د ۲۳ انجونو په ګډون د ۲۹۲ ځوانو افسرانو د فراغت مراسم

د مارشال فهیم دفاعي پوهنتون د "سنهارس" ملي اکاډمۍ له اتلسمې دورې څخه، ۲۹۲ تازه دمي افسران چې ۲۳ یې انجونې دي د یو لړ  بنسټیزو پوځي زده کړو څخه وروسته نن فارغ شول...

چهارشنبه ۱۴۰۰/۱/۱۸ - ۱۵:۲۰
Background image

فراغت ۴۸۱ سرباز اردوی منطقوی از قول اردو ۲۰۱ سیلاب

۴۸۱ تن از سربازان اردوی منطقوی از مرکز تعلیمی قول اردوی ۲۰۱ سیلاب پس از ۸ هفته تعلیمات نظامی فارغ شدند...

BACK TO NEWS