سوء استفاده از منابع حکومتی فساد است و برای محو آن باید از خود شروع کنیم

s.mohmand
دوشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۰ - ۱۴:۵۲
برای محو فساد باید از خود شروع کنیم

 

سیمینار سه روزه آگاهی دهی پروسه اشاعه و ثبت دارایی ها به منظور ظرفیت سازی و چگونگی گزارش دهی آن، با اشتراک "شاه محمود میاخیل" معاون اول وزارت دفاع ملی، ریس ثبت و بررسی دارایی های اداره امور ریاست جمهوری، جنرالان، افسران و منسوبین وزارت دفاع ملی در مقر این وزارت برگزار گردید.

در این مراسم معاون اول وزارت دفاع ملی اعتماد مردم را به حکومت و نیروهای دفاعی و امنیتی کشور، وابسته به شفافیت و ارائه ی حسابدهی مسوولان و ادارات خواند گفت: "تا وقتیکه مبارزه علیه فساد را از خود شروع نکنیم نمی توان یک اداره سالم، پاسخگو و با اعتماد داشت. اعتماد سازی و تعهد کاری در ادارات یک اصل مهم حکومت داری بوده و این اصل را نهادینه می سازیم."

همچمنان در این مراسم عبدالودود بشریار ریس ثبت و بررسی دارایی های اداره امور ریاست جمهوری، از روند کار، اهمیت و چگونگی تطبیق پروسه اشاعه و ثبت دارایی ها در ادارات حکومتی معلومات داده افزود: "با تطبیق این پروسه ملی، نه تنها در ادارات جلو فساد گرفته خواهد شد، بلکه از فرار میلیون ها افغانی جلوگیری خواهد شد. افراد حکومتی که نمی خواهند دارایی های شان را ثبت کنند به څارنوالی معرفی خواهند شد."

این سیمینار آگاهی دهی از سوی سرمفتشیت وزارت دفاع ملی به همکاری اداره امور ریاست جمهوری برگزار گردیده و برای سه روز ادامه خواهد داشت.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۷ - ۱۹:۳۱
Background image

دیدار معاون اول وزارت دفاع ملی با معاون کمیته جهانی صلیب سرخ برای افغانستان

در دیداری که شاه محمود “میاخیل” معاون اول وزارت دفاع ملی در دفتر کارش با خانم بتریس “اوچسلی” معاون کمیته جهانی صلیب سرخ افغانستان داشت...

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۶ - ۱۹:۴۷
Background image

دیدار و گفتگوی رهبری وزارت دفاع ملی با مسوولان ارشد رسانه ها

نشستی با حضور شاه محمود "میاخیل" معاون اول، منیره "یوسف زاده" معاون پرسونل و تعلیمات...

جمعه ۱۳۹۹/۱۱/۳ - ۷:۵
Background image

په ۲۰۷ ظفر قول اردو کې د جمهور رئیس غني په مشرۍ ارشد امنیتي غونډه جوړه شوه

د افغانستان د اسلامي جمهوریت جلالتمآب جمهور رئیس محمد اشرف غني، نن هرات ولایت ته د خپل سفر په ترڅ کې د ۲۰۷ ظفر قول اردو ته ولاړ...

BACK TO NEWS