امضاء تفاهم نامه همکاری میان معاونیت های تعلیمات و پرسونل وزارت دفاع ملی و سواد آموزی وزارت معارف

s.mohmand
دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۴:۵۱
امضاء تفاهم نامه همکاری میان معاونیت های تعلیمات و پرسونل وزارت دفاع ملی و سواد آموزی وزارت معارف

 

وزارت های دفاعی ملی و معارف با همکاری کشور دوست آلمان، تفاهم نامه یی را به امضاء رسانیدند که در چهار سال آینده با ایجاد کورس های کثیر المدت سواد آموزی سربازان اردوی ملی کشور را از سواد کافی بهرمند خواهند ساخت.

محفلی که به همین مناسبت با اشتراک منیره یوسفزاده معاون وزارت دفاع ملی در امور تعلیمات و پرسونل، داکتر سردار محمد رحیمی معین سواد آموزی وزارت معارف و عده یی از روسا و مسوولین وزارت های متذکره در قرار گاه وزارت دفاع ملی تدویر یافته بود با تلاوت آیات چند از کلام دل انگیز الهی و پخش سرود ملی کشور آغاز یافت.

بعداً معاون وزارت دفاع ملی در امور تعلیمات و پرسونل ضمن خوش آمدید مهمانان گفت: خرسند هستیم که امروز در برنامه سرآغاز  عملی رابطه مستقیم سواد ابتدایی و سواد نظامی قرار داریم. و این رابطه در میادین نبرد نیز بی تاثیر نبوده و سربازان ما را قادر میسازد تا در میدان های جنگ موفقیت های بیشتر را بدست آورند.

خانم یوسفزاده در ادامه سخنانش افزود: این صنوف آموزشی با دیگر صنوف های درسی متفاوت تر بوده و سربازانی که از این برنامه های آموزشی سند فراغت بدست می آورند با کمک های نقدی نیز تشویق خواهند شد. منیره یوسفزاده تاکید داشت: همانطوریکه نیروهای دلیر و با شهامت اردوی ملی کشور در میادین نبرد در برابر دشمنان صلح و آرامش رزمیده و موفقیت ها و دست آورد های زیادی را بدست می آورند، تعهد ما اینست که در مبارزه با جهل و بی سوادی که دشمن اصلی مردم افغانستان است از هیچ گونه سعی و تلاش دریغ نخواهیم کرد.

سپس معین سواد آموزی وزارت معارف گفت: دشمن اصلی مردم افغانستان جهل و بی سوادی است که باید ریشه های این پدیده شوم در کشور خشکانده شود تا ما بتوانیم در راستای ترقی و پیشرفت کشور عزیز ما افغانستان گام های موثرتری را برداریم. وی در ادامه سخنانش علاوه نمود: آموختن سواد برای سربازانیکه در خط مقدم جبهه در مقابل تروریستان و دهشت افگنان میرزمند خیلی ها مفید و ارزنده بوده، زیرا سربازانیکه از سواد کافی بهرمند هستند میتوانند با تشخیص دقیق از وضعیت میدان جنگ پیروزی و موفقیت را از آن خود نمایند.

آقای رحیمی خاطر نشان ساخت که وزارت معارف برای پیشبرد برنامه های آموزشی، نظارت از چگونگی آموزش سربازان، نصاب تعلیمی، مواد درسی در این پروسه با جدیت تمام عمل خواهند کرد. همچنان معین سواد آموزی وزارت معارف از یک طرح جدید آموزشی در آینده های نزدیک، برای مردم افغانستان سخن گفت.

در اخیر امضاء تفاهم نامه سواد آموزی برای سربازان اردوی ملی، توسط معاون وزارت دفاع ملی در امور تعلیمات و پرسونل و معین سواد آموزی وزارت معارف صورت گرفت.

گفتنی است که این برنامه با همکاری 12 میلیون یورو از کمک های کشور دوست آلمان تمویل می گردد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۶:۲۱
Background image

مراسم فراغت ۹۳۲ تن از افسران، بریدملان و سربازان اردوی ملی از مرکز تعلیمی نظامی کابل

۹۳۲ تن از افسران، بریدملان و سربازان اردوی ملی، بعد از فراگیری یک دوره معین تعلیمات...

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۲۱:۲۹
Background image

جلسه شواری عالی ممر (تیل) تحت ریاست عبدالله رقیبی معاون وزیردفاع ملی برگزار گردید

جلسه شواری عالی ممر (تیل) تحت ریاست عبدالله رقیبی معاون وزیردفاع ملی در امور...

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ - ۱۸:۵۴
Background image

اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع ملی با سربازان در مرکز تعلیمی نظامی کابل دیدار کرد

اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع ملی و جنرال میلر قومندان عمومی نیروهای حمایت قاطع...

BACK TO NEWS