اعلامیه وزارت دفاع ملی امارت اسلامی افغانستان به مناسبت ۹مین، سالروز وفات امیرالمؤمنین مرحوم ملا محمد عمر مجاهد "رح"

s.mohmand
یکشنبه ۱۴۰۱/۲/۴ - ۱۷:۱۶
اعلامیه وزارت دفاع ملی امارت اسلامی افغانستان به مناسبت ۹مین، سالروز وفات امیرالمؤمنین مرحوم ملا محمد عمر مجاهد "رح"

امروز، ۱۴۴۳/۹/۲۳ ه ق و ۱۴۰۱/۲/۴ ه ش مصادف با ۹مین سالروز رحلت موسس امارت اسلامی، عمر ثالث، امیرالمؤمنین، مرحوم، ملا محمد عمر مجاهد "رحمه الله" است.

امیرالمومنین ملا محمد عمر مجاهد رحمه‌الله موسس و بنیانگذار امارت اسلامی کسی که تمام توانایی‌، استعداد و جوانی خود را در راه دین فدا نمود.

ایشان نه سال قبل در چنین روزی دار فانی را وداع گفت و به رحمت حق پیوست. ایشان در زمان حیات خویش برای افغانستان و امت مسلمه چنین کارنامه‌ای بجا‌ گذاشت که در دهه‌های اخیر تاریخ نمی‌توان مثال آن را دریافت کرد.

ملامحمد عمر مجاهد رحمه الله برای اولین بار ریشه‌‌های آن مصیبتی‌ که افغان ها را به گروه‌های متفرق تقسیم نموده بود خشکاند و از بین برد. وی تمام افغان ها را بدون تعصبات زبانی، کلتوری ، سمتی، قومی و مذهبی زیر چتر یک نظام واحد جمع نمود و یک امنیت سراسری که مردم افغانستان از سال‌ها تشنه آن بودند، به ارمغان آورد.

امروز ملت مسلمان از یک طرف نبود وی را احساس می‌کند و از سوی دیگر سیرت و پیش گویی های وی را به یاد آورده و از آن الهام می‌گیرد و با استفاده از آن به آرزوهای دیرینه خویش نائل می‌گردد. دقیقا، راهی که ایشان با جهاد علیه ظلم و طغیان و فساد آغاز نموده بود امروز پس از گذشت ۹ سال از وفات شان با شکست دادن بزرگترین قدرت دنیا امریکا و ناتو برای بار دوم به پیروزی می رسد.

بدون شک؛ برقراری نظام کامل اسلامی، آزادی کشور از چنگ اشغال گران، تامین امنیت، رفاه و آسایش، مبارزه علیه مواد مخدر و... همانا، آرمان های شخصیت مجاهد کبیر، قهرمان استقلال، امیرالمؤمنین مرحوم ملا محمد عمر مجاهد "رح" بود که امروز با ایمانداری راسخ، ایستادگی، فداکاری، صبر و استقامت یارانش به نصرت الهی تحقق یافته است.

رهبری وزارت دفاع ملی، با تعقیب راه امیرالمؤمنین "رح" که همانا حفظ حاکمیت نظام اسلامی، استقلال، تامین امنیت، خدمت به مردم و برقراری عدالت اجتماعی است با پاسداری نهمین سالروزش، به همین راه ادامه خواهند داد. ان شاءالله 

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۱/۷/۲ - ۲۰:۲
Background image

به ریاست معاون لوی درستیز جلسه اصلاحی در لوای حمایه ‌‌و امنیت وزارت دفاع ملی دایر گردید

حاجی مالی خان “صدیق” معاون لوی درستیز در جلسه اصلاحی با مسولین و مجاهدین جزوتام های لوای حمایه و امنیت ستردرستیز اشتراک نمود.

معاون لوی درستیز ضمن توصیه‌ی مجاهدین به آراسته نمودن صورت. . .

شنبه ۱۴۰۱/۷/۲ - ۱۴:۱
Background image

فراغت ۱۵ تن مجاهدین از کورس تسهیلات انجینیری قوماندانی تعلیمات مشترک محاربوی

۱۵تن از مجاهدین که از جزوتام های مختلف وزارت دفاع ملی گرد هم آمده بودند پس از فراگیری تعلیمات مسلکی از کورس تسهیلات انجینیری که درقوماندانی تعلیمات مشترک محاربوی برگزار گردیده بود. . .

شنبه ۱۴۰۱/۷/۲ - ۱۳:۳۶
Background image

فراغت ۵۱ تن مجاهدین قول اردوی ۲۰۳ «المنصوری» از کورس مسلکی مخابره و شفر محرم

۵۱ تن از مجاهدین قول اردوی ۲۰۳ «المنصوری»، پس از سپری نمودن دوره دو ماه تعلیمات مسلکی و عملی در بخش های مخابره و شفر محرم موفقانه فارغ شدند. 

در مراسم فراغت مولوی محمد ایوب "خالد". . .

BACK TO NEWS