از اسیران رها شده ی نیروهای دفاعی و امنیتی کشور حمایت، دلجویی و استقبال صورت گرفت

s.mohmand
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۲۲:۳
از اسیران رها شده ی نیروهای دفاعی و امنیتی کشور حمایت، دلجویی و استقبال صورت گرفت

در مراسمی که به همین منظور در مقر وزارت دفاع ملی دایر گردیده بود، محمد شاکر "کارگر" رییس دفتر مقام عالی ریاست جمهوری، شاه محمود "میاخیل" معاون اول وزارت دفاع ملی، احمد ضیآ "سراج" رییس عمومی امنیت ملی، عبدالصبور "قانع" معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله، امین الدین "مظفری" معین وزارت حج و اوقاف و جنرالان و افسران این ارگان های دفاعی و امنیتی اشتراک نموده بودند.

در این مراسم محمد شاکر "کارگر" رییس دفتر مقام عالی ریاست جمهوری؛ پیام جلالتمآب رییس جمهور کشور را قرائت نمود؛ که در آن رییس جمهور در خطاب به این اسیران گفته بود:”شما مثال زنده از قهرمانی های فرزندان صدیق میهن هستید که از هیچ گونه سعی و تلاش برای حفظ ارزش های اسلامی و انسانی دریغ ننموده و در جنگ با دشمن اسیر شدید، حمایت از شما اولویت اصلی دولت است چون برای دفاع از تمامیت ارضی کشور و تآمین صلح و ثبات در مقابل دشمنان این کشور پیکار نمودید و جهان نیز به حقانیت مبارزه شما پی برده و حمایت شان را از نیروهای دفاعی و امنیتی کشور اعلام نمودند".

همچنان شاه محمود “میاخیل” معاون اول وزارت دفاع ملی گفت:"قدردانی و حمایت از فرزندان صدیق میهن که بخاطر دفاع از خاک و عزت کشور اسیر شده بودند مسولیت همه ی ماست، شما برای عزت و سربلندی کشور تان کمر بسته اید و این را در عمل نشان دادید".

سپس احمد ضیا "سراج" رییس عمومی امنیت ملی کشور در سخنرانی خود افزود:"حق حیات و زندگی؛ ارزشمند ترین چیزی است که شما برای دفاع از ارزش های ملی و اسلامی کشور تان آن را فدا ساختید، زحمات شما قابل قدر است و هرگز نادیده گرفته نمی شود".

همچنان امین الدین “مظفری” معین وزارت حج و اوقاف افزود:”زندگی مسالمت آمیز و داشتن نیروی نظامی حق مسلم و دفاع از نظام و نیروهای دفاعی و امنیتی مسولیت و مکلفیت ماست. اسیر شدن یکی از علامه های مقاومت و مجاهدت است که شما با قبول زحمات زیاد و قابل قدر تان آن را ثابت ساختید”.

قابل یادآوریست این سربازان که تعداد مجموعی شان به ۱۲۷ تن از زون مرکز می رسد متشکل از سربازان و افسران اردو، پولیس و‌ امنیت ملی هستند که در جریان پروسه صلح تبادله شدند.

در اخیر برای اسیران رها شده نیروهای دفاعی و امنیتی کشور مساعدت نقدی نیز صورت گرفت.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۷ - ۱۹:۳۱
Background image

دیدار معاون اول وزارت دفاع ملی با معاون کمیته جهانی صلیب سرخ برای افغانستان

در دیداری که شاه محمود “میاخیل” معاون اول وزارت دفاع ملی در دفتر کارش با خانم بتریس “اوچسلی” معاون کمیته جهانی صلیب سرخ افغانستان داشت...

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۶ - ۱۹:۴۷
Background image

دیدار و گفتگوی رهبری وزارت دفاع ملی با مسوولان ارشد رسانه ها

نشستی با حضور شاه محمود "میاخیل" معاون اول، منیره "یوسف زاده" معاون پرسونل و تعلیمات...

جمعه ۱۳۹۹/۱۱/۳ - ۷:۵
Background image

په ۲۰۷ ظفر قول اردو کې د جمهور رئیس غني په مشرۍ ارشد امنیتي غونډه جوړه شوه

د افغانستان د اسلامي جمهوریت جلالتمآب جمهور رئیس محمد اشرف غني، نن هرات ولایت ته د خپل سفر په ترڅ کې د ۲۰۷ ظفر قول اردو ته ولاړ...

BACK TO NEWS