پیام تسلیت و همدردی رهبری وزارت دفاع ملی در پی درگذشت جنرال محمد سرور رفیق

s.mohmand
پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۱۵ - ۱۰:۵۶
پیام تسلیت و همدردی رهبری وزارت دفاع ملی در پی درگذشت جنرال محمد سرور رفیق

مرحوم بریدجنرال دیپلوم انجنیر محمد «سرور رفیق» فرزند «محمد رفیق» در سال ۱۳۱۷ در ولایت کابل در یک خانواده روشنفکر چشم به جهان گشود و بعد از دوره تعلیمات لیسه شامل حربی پوهنتون گردید و در سال ۱۳۴۰ از پوهنحی انجینری پوهنتون متذکره فارغ و دربست ریاست استحکام در چوکات قوای مسلح به وظیفه نظامی گماشته شده و دراین مدت وظایف مختلف را اجرا نموده است.

➢ و اخرین وظیفه مرحوم الی اخیر سال۱۳۷۰ بحیث رئیس تشکیلات وسفربری ستردرستیز قوای مسلح افغانستان اجرای وظیفه نموده است.

درجریان اجرای وظایف که انجام داده است به سلسله رتبه نظامی به اساس حکم شماره (۱۵۱ ) مورخ ۶/۲/۱۳۶۷ مقام عالی ریاست جمهوری به رتبه بریدجنرال ترفیع نمود. و درسال ۱۳۸۳ به اساس حکم شماره (۱۹۲۱) مورخ ۱۴/۵/۱۳۸۳ مقام عالی ریاست جمهوری به تقاعد سوق گردید.

همچنان درطول مدت خدمت اش به پاس خدمات شایسته و ارزشمند شان در اجرای وظایف موفقانه بخاطر دفاع از وطن و نوامیس ملی به نشان ها، مدال ها و تقدیر نامه ها از طرف مقام عالی ریاست جمهوری، وزارت دفاع ملی، ستردرستیز و سایرمراجع نایل گردید.

با تاسف اطلاع حاصل نمودیم که مرحوم بریدجنرال دیپلوم انجنیر محمد سرور رفیق فرزند محمد رفیق نسبت مریضی که عاید حالش گردیده بوده بتاریخ ۱۳ عقرب سال جاری در «سویس» وفات نموده و به ابدیت پیوست.

رهبری وزارت دفاع ملی و ستردرستیز وفات مرحوم را برای خانواده و اقارب محترم شان تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برایش جنت الفردوس آرزو می نمایند روحش شاد و یادش گرامی باد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۰ - ۱۴:۵۲
Background image

سوء استفاده از منابع حکومتی فساد است و برای محو آن باید از خود شروع کنیم

 

سیمینار سه روزه آگاهی دهی پروسه اشاعه و ثبت دارایی ها به منظور ظرفیت سازی و چگونگی گزارش دهی آن، با اشتراک "شاه محمود میاخیل" معاون اول وزارت دفاع ملی، ریس ثبت و بررسی دارایی های. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۹/۹ - ۱۷:۳۸
Background image

۱۲۷۹ تن از سربازان و بریدملان پس از فراگیری تعلیمات نظامی فارغ شدند

مراسم فراغت ۱۲۷۹ تن از سربازان و بریدملان به شمول ۲۰۰ زن، امروز در مرکز تعلیمات مشترک محاربوی...

شنبه ۱۳۹۹/۹/۸ - ۱۶:۵۳
Background image

فراغت نخستین دور سواد آموزان برنامه سوادآموزی اردوی ملی

۳۶۰ تن از سربازان پس از فراگیری برنامه سوادآموزی از مرکز تعلیمات مشترک محاربوی فارغ گردیدند...

BACK TO NEWS