افتتاح دوره 24 کورس تخصصی تفتیش در وزارت دفاع ملی

zia_omid
شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۱۴:۴۵
افتتاح دوره 24 کورس تخصصی تفتیش در وزارت دفاع ملی

کورس دوره 24 تخصصی تفتیش وزارت دفاع ملی با شعار صادق باشید، راستکار باشید به پیش بروید در مقر وزارت دفاع ملی با حضور داشت سترجنرال بسم الله وزیری لوی درستیز قوایمسلح، معاون مادی و تخنیکی وزارت دفاع ملی، دوکتور محمد ناصر اصفیا سرمفتش وزارت دفاع ملی، رییس تعلیم و تربیه ستردرستیز، رییس بخش شفافیت دفتر حمایت قاطع، و عده یی از منسوبین سرمفتیشت وزارت دفاع ملی تدویر، با تلاوت آیات چند از کلام الله مجید و پخش سرود ملی کشور افتتاح گردید.

بعداً سرمفتش وزارت دفاع ملی  به دست آوردها و فعالیت های مفتشین اشاره نموده، مبارزه جدی را علیه فساد  و تامین شفافیت توسط منسوبین سرمفتشیت وزارت دفاع ملی در هماهنگی با سایر ارگان های ذیربط اطمینان داده گفت: هدف از موجودیت سیستم تفتیش، آگاه نگهداشتن مسوولین با استفاده از تعلیم و تربیه، سمع شکایات، تفتیش های مالی و عینیات نظارت بر استخبارات میباشد. وی در ادامه سخنانش افزود: شفافیت، حسابدهی و مبارزه با فساد در سرخط وظایف مفتشین قرار دارد.

سپس لوی درستیز قوایمسلح ضمن قدردانی از مفتشین گفت: دشمن اصلی مردم و وطن پدیده شوم فساد است، مفتش به مثابه چشم و گوش قوماندان آنرا در امر اجرای فعالیت های محاربوی کمک و همکاری مینماید.

زیرا همه تمرکز دیده گاه ها برسربلند بردن احضارات منسوبین اردوی ملی است که از نظر مورال قوی و با انگیزه، مانند صخره های شکست ناپذیر در برابر دشمنان ایستاده گی نموده  جنګ را مدیریت و اهداف ستراتیژیک را بدست آوریم.

 همچنان ستر جنرال وزیری خطاب به اشتراک کننده گان گفت: نقش شما در قطعات ارزشمند و جایگاه خاص را در راستای زدودن فساد دارید وی گفت مبارزه علیه هر ګونه فساد به کار و فداکاری نیاز دارد  شما منحیث یک چتر نظارتی  ازحق سر باز دفاع نموده  با هوشیاری و صداقت  از پروسه تدارکات مصرف منابع ،حسابدهی، شفافیت و پیشبرد تعلیم و تربیه نظارت همه جانبه نمایید، تا باشد این موریانه (فساد) را که، حق سر باز در آن تلف می گردد به زود ترین فرصت  از بین ببریم .

متعاقباً کریستین سن رییس بخش شفافیت دفتر حمایت قاطع خطاب به مداومین نموده گفت: به دروسی که از سوی استادان برای تدریس میشود توجه جدی نموده سعی نمایید تا از این کورس استفاده اعظمی نموده و از امتحان آن منحیث مفتش ورزیده موفق بدر آمده در کشور تان مصدر خدمت واقع شوید.

در اخیر معاون ریاست حقوق بشر و انسجام جندر در رابطه به انجام فعالیت این ریاست و منع خشونت علیه طبقه اناث صحبت نمود.

محفل با دعائیه خیر و فلاح مردم افغانستان پایان یافت.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۴:۵۱
Background image

امضاء تفاهم نامه همکاری میان معاونیت های تعلیمات و پرسونل وزارت دفاع ملی و سواد آموزی وزارت معارف

وزارت های دفاعی ملی و معارف با همکاری کشور دوست آلمان، تفاهم نامه یی را به امضاء رسانیدند...

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۶:۳۴
Background image

۱۴۷ تن بریدملان اردوی ملی از مرکز تعلیمی فارغ گردیدند

۱۴۷ تن سربازان لوای سوم سرحدی قول اردوی ۲۰۵ اتل به شمول ۴ بانو، پس از سپری نمودن یک...

شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۱۵:۵۷
Background image

اردوی ملی برای ۲۸۸ خانواده مواد خوراکی و ارتزاقی کمک کرد

بخش حالات اضطرار قول اردوی ۲۰۹ شاهین برای ۲۸۸ خانواده در روستای «برج حسن»...

BACK TO NEWS