از ۲۸ اسد سالروز استقلال کشور به گونه  ویژه در وزارت دفاع ملی بزرگداشت به عمل آمد 

s.mohmand
جمعه ۱۴۰۱/۵/۲۸ - ۱۵:۲۲
از ۲۸ اسد سالروز استقلال کشور به گونه  ویژه در وزارت دفاع ملی بزرگداشت به عمل آمد 

 از ۲۸ اسد صد وسومین سالروز استرداد استقلال افغانستان با اشتراک سرپرست وزارت دفاع ملی، معاونین، روسا، منسوبین، علما،  و عده از مجاهدین به گونۀ ویژه در مقر وزارت دفاع تجلیل به عمل آمد. 

مولوی محمد یعقوب "مجاهد" سرپرست وزارت دفاع ملی، استقلال کشور را از انگلیس یک رویداد مهم اسلامی و تاریخی عنوان نموده گفت: امروز، مردم مجاهد افغانستان برای محافظت از این میراث، در مقابل سایر استعمارگران بزرگ جهان مبارزه نمودند و با کمال افتخارانه از این روز تجلیل می کنند. 

سرپرست وزارت دفاع ملی، در ادامه سخنانش افزود: دشمنان نظام می خواهند با راه اندازی انواع توطیئه های قومی، زبانی و مذهبی بین ملت و دولت  تفرقه ایجاد کنند‌؛ اما باید همه هوشیار باشیم و این وحدت ملی مان را حفظ نمایم. 

در ادامه سخنرانی ها، هر یک معاونین وزارت دفاع ملی و ستردرستیز، روسا و مهمانان ضمن تبریکی و بیانات شان، مردم را در برابر دسیسه گران به وحدت و یکپارچگی تاکید نموده و از آنها خواستند برای حفظ استقلال و آزادی کشور مسولیت پذیر باشند.

در پایان سخنرانی ها، سرپرست وزارت دفاع ملی به منار استقلال رفت و طی تشريفات ویژه کندک باندو، به منار اکلیل گل گذاشت. 

همزمان، طیارات قوای هوایی وزارت دفاع ملی برای تجلیل از این روز در آسمان کابل به پرواز درآمده، قوت و ظرفیت شان را نیز به نمایش گذاشتند.

از ۱۰۳ مین سالروز استرداد استقلال افغانستان، در حالی برگزار می شود که اکنون هیچ نمونه ی اشغال در این کشور وجود نداشته و این کشور تحت رهبر واحد و بدون مداخله بیگانگان قرار دارد.
 

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۷/۱۲ - ۱۷:۰
Background image

کمیسیون تثبیت رتبه مجاهدین وزارت دفاع ملی در نشستی به ریاست سرپرست وزارت دفاع ملی کار خود را رسما آغاز کرد

امروز کمیسیون تثبیت رتبه مجاهدین وزارت دفاع ملی در جلسه‌ یی که به رهبری مولوی محمد یعقوب “مجاهد” سرپرست وزارت دفاع ملی دایر گردیده بود؛ رسما کار خود را آغاز نمود.

در این جلسه مولوی. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۷/۱۲ - ۱۳:۳۶
Background image

معاون پالیسی و استراتیژی وزارت دفاع ملی از قول اردوی ۳۱۳ «مرکزی» دیدار کرد

مولوی محمد قاسم “فرید” معاون پالیسی و استراتیژی وزارت دفاع ملی در راس یک هیات به قول اردوی ۳۱۳ مرکزی کابل رفت و با مولوی نصرالله “مطیع” قوماندان، هیات رهبری و منسوبین این قول اردو دیدار. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۷/۱۱ - ۱۶:۳۷
Background image

سرپرست وزارت دفاع ملی از فرقه عمر ثالث و نقاط سرحدی بدخشان دیدن نمود 

مولوی محمد یعقوب "مجاهد" سرپرست وزیر دفاع ملی طی یک سفر کاری عازم ولایت بدخشان شده و با مسولان فرقه ۲۱۹ عمر ثالث و منسوبین نظامی در آن ولایت دیدن نمود. 

سپس، سرپرست وزارت دفاع ملی برای. . .

BACK TO NEWS