زندگی نامه شهید دگروال محمد آصف پیلوت

zia_omid
زندگی نامه شهید دگروال محمد آصف پیلوت

شهیدان نامـــه گلــگون نوشتند
شهادت نامه را با خون نوشتند
بنازم این هــمــه ایـمــان و ایثـار
به تاریخ جهــان قانـون نوشتنـد

دگروال محمد آصف فرزند عبدالله جان در سال 1343 در یک خانواده متدین و روشنفکر در دهکده شمشه پور ولسوالی سرخرود ولایت ننگرهار دیده به جهان گشود. محمد آصف دروس ابتدای را نزد علمای قریه فرا گرفته و تحصیلات عالی خویش را در لیسه عالی فقرالله ولسوالی سرخرود به پایه اکمال رساند.

محمد آصف که از آوان جوانی شوق خدمت در صفوف مقدس عسکری را داشت، بیشتر تلاش مینمود تا در کنار سایر منسوبان با شهامت دفاعی قرار گرفته و برای جامعه و مردمش مصدر خدمت صادقانه گردد. همین اندیشه و تلاش های پیگیری و علاقه فراوان او بود که به بعد از امتحان حربی نظر به استعداد و لیاقت عالی اش در سال 1365 به مسلک پیلوتی انتخاب گردید.

محمد آصف که در استعدادش زبانزد عام و خاص بود، به بورس های خارجی شامل امتحان شده و بعد از موفقیت راهی دیار کشور های اتحادیه جماهیر شوروی سابق گردیده و دروس پیلوتی را در بخش هلیکوپتر MI-35  اکادمی هوایی شهر فرونز کشور قرغزستان فرا گرفت.

دگروال محمد آصف بعد از ختم تحصیلات دروس نظری و عملی درسال 1367 موافقانه بوطن بازگشت و الی اکنون برای مردم و وطن عزیز ما افغانستان خالصانه خدمت نمود.

موصوف که در برابر دشمنان صلح و ثبات کشور از طریق مسلک خود مبارزه مینمود بتاریخ 18 جدی 1398 در ولایت فراه ولسوالی پرچمن جهت حمایه هلیکوپتر MI-17   از اثر سانحه هوایی طیاره موصوف سقوط نموده جام شهادت نوشید.

انا لله و انا الیه راجعون

روحش شاد و یادش گرامی باد