نام و کار نامه های بی بدیل قهرمانان ملی، غازيان دلير، و هزاران شهيد گمنام وطن ماندگار است

zia_omid
پنجشنبه ۱۳۹۸/۵/۳۱ - ۹:۱۹

استقلال و آزادی واژه های شکوهمند وغرور آفرینی است که از تولد تا مرگ درتارو پود فرزندان دلیر، با شهامت و آزادی دوست این سرزمین کهن گره خورده است.

بلی! بیست و هشتم اسد سالروز استرداد استقلال کشور روز پرافتخار و فراموش ناشدنی است که مردم با دیانت و آزادی دوست ما صد سال قبل درست درهمین روز با شجاعت تمام در مقابله با استعمار به استقلال نایل آمدند و کشور ما جایگاه خود را به مثابه یک کشور مستقل در میان سایر کشور های آزادیخواه جهان بدست آورد.

تاریخ شهادت می دهد که مردم ما همواره با دشمن استقلال و اشغالگران مانند نیاکان سلحشور شان مبارزه کرده و با فداکاری و از خود گذری های بی مانند درخت آزادی را با خون پاک شان آبیاری کرده اند .

بدون شک نبرد های استقلال طلبانه و برحق مردم ما طی سه مرحله علیه بریتانیای وقت، جهاد و مبارزه مسلحانه بر ضد قشون سرخ شوروی سابق، و مقاومت دلیرانه مردم ما در مقابل حملات بزدلانه دهشت افگنان و تروریستان در سال های اخیر، این واقعیت را بار دیگر آشکارمیسازد که افغانها استقلال و آزادی شان را بیشتر از همه مزایای زندگی دوست دارند و با تحمل مشکلات فراوان و قربانی های بیشمار این ودیعه الهی را نصیب گردیده اند که امروز همه افغانهای متدین ووطندوست به نام و کار نامه های بی بدیل قهرمانان ملی ، غازیان دلیر، و هزاران شهید گمنام این سرزمین افتخار می کنند.

مسلماً افغانستان امروز یکبار دیگر فرزندانش را فرا میخواند تا با اتفاق و همدلی در راۀ حفظ استقلال ،تامین صلح و امنیت سراسری، عمران و آبادی وطن در یک صف واحد بسیج گردند وهمچون پدران ونیاکان خویش به خاطر دفاع از وطن و مردم، دین و رسالت ملی وتاریخی شان را به وجه احسن ادا نمایند .

امروز همه به چشمِ سر می بینیم که  اردوی ملی به مثابه وارثان راستین آزادی واستقلال کشور ، با تشریک مساعی با سایر نیرو های امنیتی ودفاعی،وظایف محوله رادر دور ترین نقاط کشورموفقانه انجام داده ،  از وجب وجب خاک این سر زمین دفاع و همه دسایس وپلان های شوم دشمنان مردم افغانستان را نقش بر آب میسازند . قطعات وجزوتام های اردوی ملی کشور با اجرای عملیات های محاربوی، تصفیوی و تلاشی با وجود همه تهدیدات دشمن، نه تنها پلان هاو اهداف شوم دشمنان را دفع و طرد نموده بلکه دست به ضد حمله زده و با تحرک مثبت شجاعانه بیرق دولت جمهوری اسلامی افغانستان را در بلند ترین قله های سربه فلک کشیده وطن  در اهتزاز نگهداشتند.

منسوبان دلیر و با شهامت اردوی ملی افغانستان به یاری خداوند بزرگ وحمایت بی دریغ مردم خویش و با داشتن انگیزه ومورال عالی رزمی در راه حفظ استقلال ودفاع از تمامیت ارضی کشور با احساس غرور و تعهد ملی که دارند، درمقابل دشمنان وطن ومردم تا پای جان میرزمند و انشاء الله دیر یا زود در کارزار نبرد حق علیه باطل، پیروزی را از آن خود میسازند.

دګروال وحیدالله ( فطن)