آنانیکه دست به عمل انتحار میزنند مردودِ اسلام اند

zia_omid
چهارشنبه ۱۳۹۸/۵/۱۶ - ۱۳:۱۱

آنانیکه از نام اسلام سوء استفاده نموده و با انجام حملات انتحاری شان جان مردم بی گناه و مسلمان ما را میگیرند، مورد قهر و غضب خداوند بزرگ قرار گرفته و به شدیدترین مجازات دنیوی و اخروی گرفتار خواهند شد.  زیرا انجام حملات انتحاری که باعث به شهادت رسانیدن مردم ملکی، کودکان و زنان میگردد، از نگاه دین مقدس اسلام کاملاً حرام بوده، و در  اسلام عزیز همچو حملات هیچ نوع جایگاهی ندارد.

چون خداوند خود در قران کریم میگوید: (ريختاندن خون مسلمان عذاب دردناک را در پی دارد و کسی که مسلمانی را بی گناه به قتل برساند مستحق آتش دوزخ می گردد).

از دید علمای اسلامی رد حملات انتحاری کاملاً منطق فقهی و شرعی دارد و حرام قرار گرفتن همچو حملات از احکام دینی است. زیرا انتحار، خودکشی است و خودکشی دراسلام حرام است و انجام دهنده آن مطابق فرموده خداوند (ج) و پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد »ص« مستحق دوزخ شناخته شده است.

این در حالیست که دشمنان صلح و آرامش (طالبان) با انجام حملات انتحاری و انفجاری شان در اماکن مقدسه چون مسجد، مدرسه، شفاخانه، مکتب، پوهنتون و در ملای عام بدون پروا داشتن قوانین و احکام اسلامی به این عمل شنیع و شیطانی دست زده و باعث ریختاندن خون هزاران مسلمان در کشور عزیز ما افغانستان شده و هزاران خانواده ی مسلمان را  به گلیم غم مینشانند. که این عمل تروریستی آنها را نه تنها اسلام بلکه قوانین انسانی نیز محکوم مینماید.

چنانچه چندی قبل شورای علمای افغانستان در یک گردهمایی گسترده در کابل، فتوا صادر کرد و گفت که جنگ کنونی در برابر دولت جمهوری اسلامی افغانستان جواز شرعی ندارد.  در این گردهمایی علمای افغانستان از سراسر این کشور در خیمه لویه جرگه گردهم آمده بودند و برای نخستین بار به صورت واضح و آشکار دیدگاه شورای علما را در مورد جنگ و حملات انتحاری در این کشور اعلام کردند.

در اعلامیه شورای علمای افغانستان که در خیمه لویه جرگه خوانده شد، آمده است: «ما علما بعد از تحلیل و ارزیابی عمیق وضعیت جاری به این باور هستیم که اجماع ملی، منطقوی و بین‌المللی برای صلح ایجاد گردیده و پیشنهاد مخلصانه حکومت افغانستان دال بر این موضوع است«.

براساس اعلامیه شورای علما، جنگ طالبان و سایر گروه‌های مسلح علیه دولت افغانستان جواز شرعی ندارد. در این اعلامیه آمده است: «مبارزه مسلحانه و انجام سایر اعمال تحت نام جهاد در مقابل جمهوری اسلامی افغانستان که ۹۹ درصد مردم آن مسلمان است و قانون اساسی آن نیز در سطح منطقه از همه بیشتر اسلامی می‌باشد، هیچگونه جواز شرعی ندارد. پس آنانیکه در برابر نظام اسلامی جنگ و هراس افگنی مینمایند به مثابه یاغی و سرکش حساب شده باید نابود و از بین برده شوند«. علماي اسلامی بايد در تمام مساجد کشور حقايق راستين دين را به مردم برسانند واحكام دين را در باره قتل نفس وانتحار به صداي رسا بيان كنند تا فكر و ذهن عدهءاز فريب خورده ها روشن گردد و به راه راست و صراط المستقيم بر گردند. اخیراَ دشمنان صلح و آرامش با انجام حملات انتحاری در دانشگاه کابل، درب مکاتب و ملای عام تعدادی از محصلین، افراد ملکی و کودکان را با بی رحمی تمام به شهادت رسانیدند.

بناً بر نیروهای دفاعی و امنیتی کشور لازم است، بخاطر دفاع و حراست از تمامیت ارضی، استقلال، نوامیس ملی و ارزشهای اسلامی کشور در مقابل دشمنان صلح و آرامش مردانه رزمیده و آنهاییکه فکر تسخیر کشور را در سر می پروانند، نابود ساخته و از بین ببرند.

تا مردم شریف و متدین کشور ما بتوانند با خاطر  آرام در فضای مملو از صلح، صمیمت و اخوت به زندگی اسلامی شان ادامه دهند.

«مددی»