بیانیه مطبوعاتی تاریخ 15 حمل، سال 1398 هجری خورشیدی

s.mohmand

 

 

کشته شدن 26 تن تروریست در نقاط مختلف کشور

کابل-افغانستان: نیروهای اردوی ملی طی 24 ساعت گذشته 8 عملیات مشترک تهاجمی و تصفیوی پلان شده،85  وظایف خاص کوماندویی و 7ضربه هوائی را به منظور از بین بردن لانه‌های دشمن و رفع تهدیدات تروریستان در نقاط مختلف کشور راه اندازی کرده‌اند. نیروهای هوائی 131 پرواز را به حمایت از عملیات‌های متذکره اجرا نموده که در نتیجه 26 تن از تروریستان کشته، 12 تن زخمی و 6 فرد مشکوک دستگیر گردیده اند.

این عملیات‌ها در ولایات ارزگان، بادغیس، زابل، هلمند، غزنی، ننگرهار، کونر، فراه، بغلان، بلخ و نیمروز راه اندازی گردیده که در نتیجه آن:

ارزگان: در ولسوالی چوره و ترینکوت مرکز، از اثر ضربه هوائی نیرو های حمایت قاطع و افغان با هماهنگی نیرو های افغان12 تن دهشت افگن کشته و یک تن زخمی گردیده اند.

بادغیس: در ولسوالی بالامرغاب، از اثر ضربه هوائی نیرو های افغان در ساحات پهلوانها و لودین ها، 7 تن دهشت افگن کشته و 6 تن زخمی و یک ضرب توپ 82 ملی متری از بین برده شده است.

زابل: در ولسوالی میزان و مرکز، از اثر انداخت توپچی پرسونل لوای دوم قول اردوی 205 اتل 4 تن دهشت افگن کشته و 4 تن زخمی گردیده اند .

هلمند: در ولسوالی موسی قلعه، از اثر ضربه هوائی نیرو های حمایت قاطع با هماهنگی نیرو های افغان در قریه جات شعبان و سندله 2 تن دهشت افگن کشته، یک تن زخمی و یک عراده موتراز بین برده شده است .

غزنی: در ولسوالی گیرو، از اثر ضربات هوائی نیرو های حمایت قاطع با هماهنگی نیرو های افغان، یک تن دهشت افگن کشته و یک عراده موتر از بین برده شده است .

ننگرهار: در ولسوالی پچیراگام، در نتیجه عملیات تصفیه و تلاشی پرسونل کندک 10 اردوی منطقوی مشترک با پولیس ملی قریه جات مره قلعه، چغره ترلی و لگه تصفیه و تلاشی گردیده، 6 میل تفنگ کره بین، مقدار مهمات،یک آله کنترول ماین و یک جوره دریشی نظامی بدست آمده و 6 فرد مشکوک دستگیر گردیده اند.

عملیات ما در ولسوالی های کنر، فراه، بغلان، بلخ و نیمروز به موفقیت ادامه دارد، که دستاورد های این عملیات بعدا از طریق رسانه های همه گانی به اطلاع هموطنان عزیز رسانیده خواهد شد.

با تاسف در این درگیری‌ها، 3 از نیروهای قهرمان اردوی ملی که با شجاعت تمام تا آخرین رمق حیات بخاطر دفاع از ارزش های والای انسانی و اسلامی رزمیدند  نیز شهید و 7 تن زخمی گردیده اند. رهبری وزارت دفاع ملی برای شهدا بهشت برین، برای زخمی ها شفای عاجل و برای خانواده های شان از بارگاه خداوند منان صبر جمیل استدعا می‌نماید. زخمی‌ها به اسرع وقت جهت تداوی به مراکز صحی اردوی ملی انتقال یافته‌اند