بیانیه مطبوعاتی مورخ 14 حمل، سال 1398 هجری خورشیدی

s.mohmand

کشته شدن 76 تن تروریست در نقاط مختلف کشور

کابل-افغانستان: نیروهای اردوی ملی طی 24 ساعت گذشته 9 عملیات مشترک تهاجمی و تصفیوی پلان شده، 82 وظایف خاص کوماندویی و 15 ضربه هوائی را به منظور از بین بردن لانه‌های دشمن و رفع تهدیدات تروریستان در نقاط مختلف کشور راه اندازی کرده‌اند. نیروهای هوائی 132 پرواز را به حمایت از عملیات‌های متذکره اجرا نموده که در نتیجه 76 تن از تروریستان کشته ، 24 تن زخمی و 10 تن به شمول 5 فرد مشکوک دستگیر گردیده اند.

این عملیات‌ها در ولایات بادغیس، بدخشان، فاریاب، فراه، هلمند، غزنی، ارزگان، ننگرهار، کاپیسا، کنر، بغلان، بلخ و نیمروز راه اندازی گردیده که در نتیجه آن

بادغیس: در ولسوالی های بالامرغاب و جوند، از اثر ضربه هوائی نیرو های حمایت قاطع با هماهنگی نیرو های افغان.26 تن دهشت افگن کشته، 3 تن زخمی و یک ضرب توب 82 ملی متری از بین برده شده است.

بدخشان: در ولسوالی ارغنجخواه، در نتیجه عملیات تصفیوی نیرو های لوای دوم فرقه 20 پامیر و نیرو های کماندو 15 تن از تروریستان طالب کشته، 13 تن زخمی، تعمیر ولسوالی، قوماندانی امنیه، مکتب دشت پینگ، نو آباد و اوران شهر از وجود دشمن پاکسازی گردیده و عملیات تصفیوی جهت پاکسازی کامل ساحه از وجود دشمن ادامه دارد.

فاریاب: در ولسوالی قیصار، در نتیجه عملیات نیرو های لوای خاص ملی با حمایت نیرو های هوائی حمایت قاطع 10 تن دهشت افگن به شمول مولوی روحانی یکی از قوماندانان محلی طالبان کشته و 5 تن با مقدار سلاح و مهمات دستگیر گردیده اند .

فراه: در ولسوالی لاشجوین در نتیجه انداخت متقابل پرسونل لوای دوم قول اردو 207 ظفر8 تن دهشت افگن کشته، 4 تن زخمی و یک عراده موتر از بین برده شده است .

هلمند: در ولسوالی های مارجه و سنگین، از اثر ضربات هوائی نیرو های حمایت قاطع با هماهنگی نیرو های افغان و عملیات نیرو های خاص، 5 تن دهشت افگن کشته، 2 باب دیپوی سلاح و مهمات تخریب، یک پایه مخابره بدست آمده و 5 فرد مشکوک دستگیر گردیده اند.

غزنی: در ولسوالی های اندر، گیرو و قره باغ، از اثر ضربات هوائی نیرو های حمایت قاطع با هماهنگی نیرو های افغان و انداخت متقابل پرسونل لوای تحرکات 6 تن دهشت افگن کشته، 4 تن زخمی، 2 عراده موتر و 2 عراده موتر سایکل از بین برده شده است .

ارزگان: در ساحه نایچین مرکز، از اثر ضربه هوائی نیرو های حمایت قاطع با هماهنگی نیرو های افغان ، 2 تن تروریست کشته شده اند.

ننگرهار: اچین، از اثر ضربه هوائی نیرو های حمایت قاطع با هماهنگی نیرو های افغان ، 2 تن داعشی کشته شده اند.

کاپیسا: تگاب ، در نتیجه انداخت متقابل پرسونل لوای سوم قول اردوی 201 سیلاب در ولسوالی نجراب ولایت کاپیسا2 تن تروریست کشته شده اند.

عملیات ما در ولسوالی های کنر، بغلان، بلخ و نیمروز به موفقیت ادامه دارد، که دستاورد های این عملیات بعدا از طریق رسانه های همه گانی به اطلاع هموطنان عزیز رسانیده خواهد شد.

با تاسف در این درگیری‌ها، 3 از  نیروهای قهرمان اردوی ملی که با شجاعت تمام تا آخرین رمق حیات بخاطر دفاع از ارزش های والای انسانی و اسلامی رزمیدند  نیز شهید و 9 تن زخمی گردیده اند. رهبری وزارت دفاع ملی برای شهدا بهشت برین، برای زخمی ها شفای عاجل و برای خانواده های شان از بارگاه خداوند منان صبر جمیل استدعا می‌نماید. زخمی‌ها به اسرع وقت جهت تداوی به مراکز صحی اردوی ملی انتقال یافته‌اند.