بیانیه مطبوعاتی مورخ 13 حمل، سال 1398 هجری خورشیدی

s.mohmand

کشته شدن 74 تن تروریست در نقاط مختلف کشور

کابل-افغانستان: نیروهای اردوی ملی طی 24 ساعت گذشته 6 عملیات مشترک تهاجمی و تصفیوی پلان شده، 84 وظایف خاص کوماندویی و 14 ضربه هوائی را به منظور از بین بردن لانه‌های دشمن و رفع تهدیدات تروریستان در نقاط مختلف کشور راه اندازی کرده‌اند. نیروهای هوائی 161 پرواز را به حمایت از عملیات‌های متذکره اجرا نموده که در نتیجه 74 تن تروریست کشته و 14 تن زخمی گردیده اند.

این عملیات‌ها در ولایات ارزگان، هلمند، غزني، کنر، کندهار، نیمروز، بادغیس، بدخشان، بغلان و ننگرهار راه اندازی گردیده که در نتیجه آن :

ارزگان : در ولسوالی دهراوود و ترینکوت مرکز ، در نتیجه عملیات نیرو های کندک 9 کماندو و کندک 4 ضرتبی و ضربات نیرو های حمایت قاطع با هماهنگی نیرو های اردوی ملی 31 تن دهشت افگن کشته، 3 تن زخمی، مقدار سلاح و مهمات، 7 باب مخفیگاه و 2 حلقه ماین از بین برده شده است.

هلمند : در ولسوالی های نهر سراج، نادعلی و موسی قلعه ، از اثر ضربات هوائی نیرو های حمایت قاطع با هماهنگی نیرو های افغان، 13 تن دهشت افگن کشته ، 2 عراده موتر ، مقدار سلاح و مهمات و 2 باب مخفیگاه دشمن از بین برده شده است.

غزنی: در ولسوالی های قره باغ، اندر و مقر، در نتیجه عملیات تصفیوی پرسونل لوای سوم قول اردوی 203 تندر و ضربات هوائی نیرو حمایت قاطع با هماهنگی نیرو های افغان، 13 تن تروریست کشته، 6 تن زخمی، ساحات کمپ واغظ، قریه جات ابوقلعه، باران قلعه و موشکی از وجود دشمن پاکسازی گردیده و یک عراده موتر سایکل از بین برده شده است.

کنر: در ولسوالی چپه دره، از اثر ضربه هوائی نیرو های حمایت قاطع با هماهنگی پرسونل لوای دوم قول اردوی 201 سیلاب 13 تن دهشت افگن کشته شده اند.

کندهار : در ولسوالی خاکریز، در نتیجه عملیات تصفیوی پرسونل لوای اول قول اردو 205 اتل، 4 تن دهشت افگن کشته و 5 تن زخمی گردیده اند.

نیمروز : در ولسوالی دلارام، در نتیجه عملیات تصفیوی نیرو های لوای چهارم قول اردوی 215 میوند 2 موضع ، 8 تیرکش و یک باب مخفیگاه دشمن تخریب و 6 فیر مرمی راکت بدست آمده است .

بادغیس: در ولسوالی بالامرغاب ، نیرو های افغان به حمایت پرسونل لوای سوم قول اردوی 207 ظفر ضربات هوائی را  اجرا نموده عملیات در قریه جات سینا، اکازائیها ، بریده شمال، تپه پهلوان و دهن پساب ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس ادامه داشته از تلفات دقیق دشمن بعدا اطلاع داده خواهد شد.

عملیات ما در ولسوالی های ننگرهار، بدخشان و بغلان به موفقیت ادامه دارد، که دستاورد های این عملیات بعدا از طریق رسانه های همه گانی به اطلاع هموطنان عزیز رسانیده خواهد شد.

با تاسف در این درگیری‌ها، تعدادی از نیروهای قهرمان اردوی ملی که با شجاعت تمام تا آخرین رمق حیات بخاطر دفاع از ارزش های والای انسانی و اسلامی رزمیدند، نیز شهید و زخمی گردیده اند. رهبری وزارت دفاع ملی برای شهدا بهشت برین، برای زخمی ها شفای عاجل و برای خانواده های شان از بارگاه خداوند منان صبر جمیل استدعا می‌نماید. زخمی‌ها به اسرع وقت جهت تداوی به مراکز صحی اردوی ملی انتقال یافته‌اند.

منسوبین دلیر اردوی ملـــی به عنوان نیروی دفــــاعی کشور بــا تمام توان، حــاضر به هر نوع قربانی برای تامین امنیت و آرامـــش مــردم بــــوده و به خاطر ازبین بردن این تروریستان عزم و اراده قوی دارند.