بیانیهٔ مطبوعاتی تاریخ 22، حوت، 1397

zia_omid

کشته شدن 38 تن دهشت افگن در نقاط مختلف کشور
کابل-افغانستان: نیرو های اردوی ملی کشور طی 24 ساعت گذشته دو عملیات مشترک تهاجمی و تصفیوی پلان شده، ۱۴ وظایف خاص کوماندو و 15 ضربهٔ هوایی را به منظور از بین بردن لانه‌های دشمن و رفع تهدیدات ایجاد شده در نقاط مختلف کشور راه اندازی کرده‌اند. همچنان به همین منظور، نیروهای هوایی147 پرواز را به حمایت نیرو های اردوی ملی اجرا نموده که درنتیجهٔ این عملیات‌ها 38 تن دهشت افگن کشته و 19 تن زخمی گردیده‌اند.
این عملیات در ولایات خوست، کندهار، فراه، هرات، بلخ و هلمند راه اندازی گردیده که در نتیجه آن در ولسوالی های گرشک، نهر سراج، سنگین و موسی قلعه ولایت هلمند 22 تن دهشت افگن کشته و یک تن زخمی و در ولسوالی های خاکریز و غورک ولایت کندهار 7 تن دهشت افگن کشته، 15 تن زخمی و یک عراده موتر سایکل از بین برده شده است.
همچنان در ولسوالی بالابلوک ولایت فراه 5 تن دهشت افگن کشته و 6 تن زخمی و در ولسوالی پشتون زرغون ولایت هرات 4 تن دهشت افگن کشته و 7 تن زخمی گردیده اند .
منسوبین دلیر اردوی ملـــی به عنوان نیروی دفــــاعی کشور بــا تمام توان، حــاضر به هر نوع قربانی برای تامین امنیت و آرامـــش مــردم بــــوده و به خاطر ازبین بردن این تروریستان عزم و اراده قوی دارند.