کسیکه رحم نکند مورد رحمت قرار نمی گیرد

zia_omid
چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۲۷ - ۱۳:۴۵

طبق ارشاد پیامبر بزرگ اسلام، ناجی بشریت حضرت محمد مصطفی(ص) کسی که بالای مردم رحم نکند مورد رحمت قرار نمی گیرد.

همچنان خداوند قادر و توانا اکیداً بیان نموده است که ظالمان را به جزای اعمال شان رسانده و نیز کسانی را که با ظالمان همراهی و همکاری مینمایند از بودن در کنار آنها بر حذر میدارد.

خداوند، عدالت را تنها در سایه سار نفی هرگونه ظلم و ستم­گری از وجود انسان می­داند و لذا هرگونه گرایش به ظلم ولو اینکه اندک باشد را قبیح دانسته و از آن نهی می­کند. این بدان معناست که شخص نه تنها خود نباید اهل ظلم و ستم باشد، بلکه حتی نباید به ستمگران و ظالمان گرایش داشته باشد؛ از این­ رو خداوند متعال در آیه 113 سوره هود می­فرماید: (وَ لا تَرْکَنُوا إِلَي الَّذينَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّکُمُ النَّارُ وَ ما لَکُمْ مِنْ دُونِ اللَّهِ مِنْ أَوْلِياءَ ثُمَّ لا تُنْصَرُونَ) ترجمه: و بر ظالمان تکیه نکنید، که موجب می­شود آتش شما را فرا گیرد و در  آن حال، هیچ ولیّ و سرپرستی جز خدا نخواهید داشت و یاری نمی­شوید.

براساس آموزه­های دینی، انسان­ها همان­گونه که باید عدالت خواه و ظلم ستیز باشند، باید در شرایطی که به ایشان ستمی وارد می­شود نیز دست بر روی دست نگذاشته و به مقابلۀ با ستم و ستمگران برخیزند. به این معنا که ظلم ستیزی به عنوان امری واجب بر شخص مظلوم و افراد جامعه سفارش شده است. در نتیجه هیچ کس نمی­تواند به سبب اینکه در معرض ستم است و یا به وی ستم می­شود، نسبت به ستم ستمگران واکنش نشان ندهد و ظلم­پذیر باشد؛ چرا که ستم پذیری، خود گناهی نابخشودنی است. از همین­رو اسلام نه ظلم به دیگران را می­پذیرد و نه خود زیر بار ظلم دیگران می­رود.

 اما دشمنان صلح و ثبات مردم افغانستان (جنگ جویان طالب و سایر گروه های تروریستی) دست به آزار و اذیت مردم مسلمان کشور ما که میگویند (جز خدا هیچ معبودی سزاوار پرستش نیست) زده، به شنیع ترین و ظالمانه ترین شیوه آنها را در خانه خدا(ج) (مسجد)، مکتب، پوهنتون، شفاخانه، نماز جنازه، شهر، و حتی در محافل عروسی که تکمیل رکن از اسلامیت شان است مورد حملات انتحاری و انفجاری قرار داده و به ناحق آنها را شهید مینمایند.

مظالم و قطاع الطریقی دشمنان صلح و آرامش به حدی رسیده است که تعداد از هموطنان ما که از یک ولایت به ولایت دیگری سفر مینمایند در مسیر راه، جنگ جویان طالب با ترفند های مختلف و عوام فریبانه آنها را از موتر پائین نموده و به فجیع ترین شکل و غیر انسانی به قتل میرسانند.

سوال اینجاست که آیا تا هنوز در تاریخ اسلامی چنین جنایتی توسط مسلمان بالای مسلمانِ به ثبت رسیده است؟

آیا فتوای جنگ بالای مردمیکه در خانه، خانه شان صدای طنین انداز آذان محمدی همیشه به صدای رسا بلند است کدام صبغه شرعی دارد؟

آیا قتل و کشتار صد ها تن هموطنان مسلمان ما، حین ادای نماز جنازه برادر و یا خواهر مسلمان، کدام جواز  اسلامی و شرعی میتواند داشته باشد؟

آیا انجام حملات انتحاری و انفجاری در مساجد، جایی که پروردگار عالمیان به عبادت و پرستش گرفته میشود، تا اکنون در تواریخ بشری و اسلامی به گوش رسیده است؟

پس این چنین جنایت هایی که اکنون زیر پوشش اسلام توسط گروهای تروریستی طالب و داعش انجام می گیرد، کاملاً خلاف اصول و روش اسلامی بوده و کسانیکه در این راه با انجام این چنین اعمال جابرانه و ظالمانه میخواهند ملت مظلوم و مسلمان افغانستان را به باد نابودی بکشانند و کشور اسلامی مان را به پایگاه های تروریستی و دهشت افگنی خویش مبدل بسازند، کور خوانده اند.

این همه اعمال ناروایی که توسط دشمنان صلح و آرامش انجام می پذیرد به اشاره جاسوسان و استخبارات بیگانه گان بوده و آنها میخواهند از نام مقدس اسلام سوء استفاده نموده، مردم ما را با عقاید بلند اسلامی که دارند مورد شکنجه و آزار قرار میدهند.

شورشیان طالب و داعش بی رحمترین انسان های روی این کره خاکی اند که با استفاده سوء از نام مقدس اسلام، جنایات و اعمال زشت شان را در جوامع اسلامی انجام میدهند.

آنها از هیچ نوع ظلم و ستمی بالای مردم ما در ساحات تحت سلطه شان دریغ نکرده اند. حکایاتی که از قلب ملت زجر دیده ما ناشی از انجام عملکرد وحشیانه آنها بر می آید، قلم از نگاشتن آن روی سپیدی کاغذ می شرمد.

اخیراً مردم که در ولسوالی های درقد و دشت قلعه ولایت تخار و بعضی از مناطق دیگر که تحت سیطره شورشیان طالب قرار داشتند به صراحت اظهار نمودند که آنها (طالبان) در ماه مبارک رمضان با آنکه در نماز های پنجگانه به جماعت حاضر نمیشدند حتا روزه فرضی را به اساس فتوای ساخته خود شان نیز نمی گرفتند. آنها به جبر و اکراه از مردم شریف آن ولسوالی ها به عناوین مختلف باجگیری و اخاذی مینمودند.

دشمنان صلح و ثبات ظلم را اساس قدرت و قوت شان قرار داده و از هیچ گونه ظلم  و ستم جبارانه در حق مردم ما دریغ نمی نمایند و با انجام اعمال غیر انسانی و اسلامی شان میخواهند ترس و وحشت را در میان مردم، بخاطر بقای قدرت نابخردانه باداران خارجی شان ایجاد نمایند.

ولی این یک واقعیت انکار ناپذیر است که منسوبان دلیر و قهرمان ملی دفاعی و امنیتی کشور در مبارزه علیه ظلم و بی عدالتی گروهای دهشت افگن قرار دارند و در وجود فرد فرد از نیروهای ملی دفاعی و امنیتی کشور میتوان به وضوح نشانه یی از ترحم و مهربانی را مشاهده کرد. تا جاییکه حتی کودکان و محاسن سفیدان بدون کدام ترس و هراس آزادانه میتوانند با منسوبان ملی دفاعی و امنیتی کشور نشست و برخواست داشته باشند، نمایندگان رسانه ها، جامعه مدنی و عام مردم میتوانند بالای آنها حتا در حضور داشت خودشان انتقاد و اعتراض بکنند.

زیرا این یک اصل پذیرفته شده در نظام نامه نیروهای دلیر و شجاع ارتش ملی است تا با هموطنان ما در میادین محاربه و غیر آن با روش پسندیده و نیکو برخورد نمایند.

و منسوبان دلیر و با شهامت دفاعی و امنیتی کشور در دفاع از مردم و بخاطر تامین امنیت مردم شب و روز سعی و تلاش های خستگی ناپذیر شان را انجام میدهند. و برای هیچ نیرویی اجازه نمی دهند تا ظلم و بربریت را بالای مردم سحلشور ما جابرانه رواه بدارند.

ش «مددی»