عملیات تهاجمی، مواضع شورشیان طالب و داعش را درهم کوبید

zia_omid
شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۶ - ۱۰:۳۷

وزارت دفاع ملی کشور با شعار سرمیزنیم و سنگر میگیریم عملیات تهاجمی خویش را در برابر تروریستان و دهشت افگنان که زندگی مملو از آسایش و آرامش مردم ما را در ساحات تحت سلطه خویش به یأس و نا امیدی مبدل نموده بودند، با راه اندازی کمپاین پلان عملیاتی خالد آغاز نمود.

این در  حالیست که شورشیان طالب طی سال جاری عملیات بهاری خویش را تحت عنوان (الفتح) آغاز نموده و به زعم خود شان میتوانند تعداد از ولایات و شهر های پر جمعیت کشور را با تشدید آتش جنگی بدست آورده، قوت و قدرت نظامی خویش را به کمک باداران خارجی شان به نمایش بگزارند. که لله الحمد آنها علی الرغم آنکه نتوانستند در میادین نبرد اندکی پیشروی نمایند، حتی قادر نگردیدند تا آن مناطقی که از چند سال بدینسو تحت سیطره شان قرار داشت آنرا حفظ و نگهداری کنند.

طالبان که خود را فاتح میدان سیاست و جنگ میدانستند از اثر بازوان پر توان نیروهای ملی دفاعی و امنیتی کشور یک و یکبار در انزوا قرار گرفتند.

مخالفین مسلح دولت بر این تصور بودند که به کمک استخبارات منطقه و انجام حملات ناجوانمردانه انتحاری و انفجاری شان در میان توده های ملکی و مردم بی گناه، اوضاع امنیتی کشور را به چالش کشیده و با گذشت هر روز نظام جمهوری اسلامی افغانستان را تضعیف، تا در برابر هر خواست نامشروع آنها تن در دهد.

اما آنان (دشمنان صلح و ثبات) بی خبر از اینکه دولت جمهوری اسلامی افغانستان با داشتن فرزندان صدیق و راستین شان در صفوف نهاد های ملی دفاعی و امنیتی کشور نه تنها عملیات های گسترده آنها را به عقب زد، در عوض ساحاتی که آنها بالای مردم شریف و نجیب ما حکم بادارانه شان را میراندند، از لوث آنها خارج و حاکمیت ملی و نظام دولتی را در انجا احیا ساختند.

عملیات تهاجمی نیروهای ملی دفاعی و امنیتی کشور بالای مواضع و پایگاهای جنگجویان طالب و داعش در تعداد از ولسوالی های که تحت تسلط آنها قرار داشت باعث از بین رفتن شورشیان طالب و داعش شده و در شرق کشور نیز گروه داعش را به شکست قطعی مواجه نموده که در نتیجه وجود نظامی داعش در آنجا کاملاً از بین رفته است. چنانچه که در ولایات ننگرهار و کنر 1500 داعشی مجهز با سلاح های دست داشته خود همراه با خانواده های شان به دولت جمهوری اسلامی افغانستان تسلیم گردیدند.

همچنان بیشتر از سیزده ولسوالی در ولایات مختلف کشور از وجود جنگجویان طالب آزاد شده، ماشین جنگی آنها در میادین محاربه از بین رفته، و تلفات جانی به پیکر آنها وارد گردید.

قسمیکه مردم ما در جریان هستند، تمامی مواضع و تاسیسات جنگی داعش در ننگرهار به ویژه در ولسوالی اچین نابود شده و راه های اکمالاتی این گروه نیز توسط منسوبان دلیر و با شهامت قوایمسلح کشور مسدود گردیده است.

رویکرد عملیات رهبری سربازان سربکف نهاد های ملی دفاعی و امنیتی کشور از حالت دفاعی به حالت تهاجمی باعث گردید تا این نیروها به دست آوردها و موفقیت های خوب و بی پیشینه یی نایل آیند. از جمله تصرف دوباره تعداد از ولسوالی های که از چندین سال بدینسو تحت تصرف شورشیان طالب وداعش قرار داشت، کشته شدن مسوولان کمیسیون های نظامی، والیان و ولسوالان نام نهاد طالبان، کشته شدن تعداد از اتباع کشور های خارجی که در صفوف طالبان بر ضد نظام جمهوری اسلامی افغانستان می جنگیدند، همچنان نجات مردم شریف و متدین ما از چنگال ظلم و ستم تروریستان و دهشت افگنان بی رحم.

حال آنکه جنگجویان طالب توان مقابله رویاروی با ارتش افغانستان را ندارند، به خونین ترین و جابرانه ترین عمل که در هیچ فرهنگ و قاموس انسانی و بشری جا نداشته دست زده و به تعداد 10 تن از افراد کاملاً ملکی و دکاندار در ولسوالی درزاب ولایت جوزجان را زنده در میان دوکان های شان سوزانیدند.

چنانچه که اخیراً نمایندگان جامعه مدنی، مردم محل و اعضای مشرانو جرگه در واکنش به این جنایت شورشیان طالب در جوزجان گفتند: زنده سوزاندن 10 فرد ملکی کار غیر انسانی بوده و حتی نسبت دادن آن به حیوانات نیز غیر منطقی است، زیرا هیچ حیوانی با همجنس خود چنین عملی را انجام نمی دهد.

این یک حقیقت انکار ناپذیر است که ارتش ملی مجهز با تمام امکانات دست داشته زمینی و هوایی در هماهنگی کامل با سایر نیروهای امنیتی کشور در راستای تامین صلح و ثبات دایمی در کشور، دفاع و حراست از حاکمیت ملی، استقلال، تمامیت ارضی و ارزشهای ملی و اسلامی برای هیچ فرد، گروه و نهادی اجازه نمی دهند تا دست به حملات تبهکارانه زده و اوضاع امنیتی را در کشور ما مختل سازند. این نیروها (ارتش ملی، پولیس ملی و امنیت ملی) آماده اند تا با قربان نمودن جان های شیرین شان صلح و امنیت را با هر نوع راهکار های ممکن بوجود آورده و کشور عزیز ما افغانستان را در ردیف کشور های متمدن و پیشرفته جهان قرار دهند.

جاودانه باد منسوبان سرسپرده و با شهامت ملی دفاعی و امنیتی کشور.

«مددی»