احساس عالی وطندوستی و تعهد به افغانستان افتخار منسوبان اردوی ملی

zia_omid
پنجشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۴ - ۹:۴۱

صداقت، شها مت و پایمردی نیروهای ملی دفاعی و امنیتی کشور به خصوص منسوبان دلیر اردوی ملی در مقابل حملات و دسایس دشمنان مردم افغانستان بی تردید امروز به یک واقعیت انکار ناپذیر مبدل گشته و این امید را در اذهان تداعی میکند که نیروهای ملی امنیتی افغان به یاری خداوند بزرگ و حمایت بی دریغ مردم، این توانائی را دارند که از وجب وجب خاک کشوردفاع و حراست نمایند.

چنانچه انتخابات ریاست جمهوری در کشور بر خلاف پیشبینی های مغرضانه دشمنان مردم افغانستان موفقانه سپری شد. دشمنان باتبلیغات میان تهی مبنی بر تشدید عملیات های شان، نتوانستند مانعی را در روند انتخابات ایجاد کنند، بر عکس منسوبان نیروهای ملی دفاعی و امنیتی به خصوص اردوی ملی کشور با توانایی های لازم روحیه و مورال بلند رزمی توانستند برعلاوه تامین امنیت انتخابات درتمام شریدها ی امنیتی با صلابت تمام از خاک و جان و مال مردم خویش مردانه دفاع نمایند.

دشمنان تلاش داشتند به خیال خام شان امنیت مناطق چندین ولایت کشور را مختل سازند مگر به یاری خداوند بزرگ و حمایت مردم، نیروهای ملی دفاعی و امنیتی کشور به خصوص منسوبان اردوی ملی توانست پلان های خصمانه دشمن را نقش برآب سازد، ده ها ولسوالی دور دست کشور را از تسلط دشمن آزاد سازد و در مجموع هفده زندان دشمن را یکی پی دیگر در ولایات و ولسوالی مختلف کشور تار و مار و چهار صد زندانی بی گناه را از چنگ دشمن رها نمایند آنان یکبار دیگر ثابت کردند که اردوی ملی با عزم متین و ایمان راسخ در دفاع از وطن و مردم خویش قرار دارند و در راه تأمین امنیت سراسری در کشور از هیچ گونه فداکاری دریغ نمی ورزند.

یقینا آنچه سبب موفقیت ها ی منسوبین اردوی ملی در اجرای وظایف شده است همانا باورمندی به موفقیت و حمایت مردم ما می باشد و از جانبی هم پرورش پرسونل با انگیزه و احساس وطندوستی، اخلاق و سلوک نیک و متعهد بودن به وطن و مردم افغانستان، تقدیر از منسوبان، مواظبت از سلاح و تخنیک دست داشته در هر نوع شرایط جوی، شفافیت در امور، ارتقای ظرفیت و انکشاف رهبری و سازماندهی خوب در اردوی ملی است که با گذشت هرروز از جانب رهبری وزارت دفاع ملی و ستر درستیز بر آن بیشتر تاکید می گردد.

امروز قوماندانان قطعات و جزوتامهای اردوی ملی و همه افسران، بریدملان و سربازان اردوی ملی با درک این مطلب که اردوی ملی افغانستان حافظ استقلال، تمامیت ارضی، نوامیس ملی، حفظ سرحدات و حراست از ارزش های ملی و اسلامی کشور اند منحیث پاسداران این سرزمین با متانت در دفاع از وطن و مردم افغانستان قرار دارند و در این راه آماده هرنوع ایثار و فداکاری می باشند. آنان با اجرای عملیاتهای تعرضی و تدافعوی، عملیاتهای خاص به وسیله قطعات خاص کوماندو اجرای گزمه های ثابت وسیار جهت ممانعت از عبور و مرور هراس افگنان و تروریستان در ساحات تحت مسوولیت قطعات و جزوتامهای شان در مقابله با هرنوع توطیه و دسایس دشمنان شجاعانه میرزمند تا عملاً تعهد و وفاداری شان را به مردم افغانستان به نمایش بگذارند.

منسوبان اردوی ملی مصمم هستند که به یاری خداوند بزرگ و حمایت مردم هر نوع توطیه و دسایس دشمنان مردم افغانستان خنثی و با یک تحرک مثبت پیروزیهای بیشتر را در وظایف محوله بدست می آورند.

دگروال وحیدالله «فطن»