وجود نظامی گروه تروریستی داعش درهم شکسته شد

zia_omid
دوشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۱ - ۹:۲۴

گروه تروریستی داعش که خود را در لباس خلافت اسلامی جا زده و از نام مقدس اسلام سوء استفاده مینمودند چهار سال قبل جهت اخلال اوضاع امنیتی در کشور فعالیت های تروریستی و دهشت افگنی شان را آغاز نمودند. زمینه حضور جنگ جویان داعش را عملیات گسترده‌ای نظامیان پاکستانی در منطقه‌ی وزیرستان شمالی، در کشور ما فراهم نمود. با آغاز عملیات اسلام‌آباد، موج بزرگی از آواره‌های وزیرستان شمالی به ولایت‌هایی؛ چون خوست، پکتیا، پکتیکا، ننگرهار و زابل سرازیر و با شیوه‌های مختلف در بخش‌های کشور ما جابه‌جا شدند.

پس از این عملیات، فردی به نام «حافظ سعید» تبعه‌ی پاکستانی با گروه داعش بیعت کرده و رهبری این گروه را در افغانستان به عهده می‌گیرد. ابومحمدالعدنانی سخنگوی داعش در پیام ویدیویی، تشکیل داعش را در خارج از مرزهای عراق و سوریه اعلام و حافظ سعید را والی این گروه در افغانستان و ملاعبدالرؤوف خادم را معاون او خواند. شورشیان داعش فعالیت های تروریستی شان راه به کمک استخبارات منطقه در بعضی از نقاط مختلف کشور راه اندازی نمودند. آنها با انجام خونین ترین حملات تروریستی شان جان ده ها انسان بی گناه و مظلوم ما را گرفته و صد ها تن از هموطنان ما را آواره و در سوگ فرزندان شان به گلیم غم نشاندند.

گروه تروریستی داعش از تاکتیک‌ها و روش‌های مختلفی برای قتل عام مردم استفاده کرد که این تاکتیک‌ها برای جهان وحشت آفرید.

ستیزه جویان داعش که در سوریه و عراق کارزار خونینی به راه انداخته بودند و برای کمک به توطئه چینی برای اجرای حمله های بیشتر رهسپار افغانستان شدند.

ولی این گروه از دید نیروهای ملی دفاعی و امنیتی کشور بدور نمانده و با وارد نمودن ضربات قوی و کوبنده تهداب نظامی این گروه در کشور درهم شکسته شد. تعداد از داعشیان که خواهان کشتار مردم بی گناه ما بودند، در نبرد های سنگینی با نیروهای دلیر و با شهامت دفاعی و امنیتی کشور کشته شده و تعداد دیگر شان به دولت جمهوری اسلامی افغانستان زنگ تسلیم شدن را به صدا در آورده، همرا با خانواده های شان به منسوبان دفاعی و امنیتی کشور تسلیم شدند.

اخیراً رییس جمهور اسلامی افغانستان در تدویر اولین کنفرانس زنان نظامی؛ صلح و امنیت که در تالار کنفرانس های وزارت دفاع ملی سخنرانی مینمود گفت: «گروه تروریستی داعش به اثر بازوان توانای شما نیروهای ملی دفاعی و امنیتی کشور کاملاً نابود شده و از بین رفته است».

پس جهان و مجامع بین المللی باید نگاه دقیق‌تر به داعش بیندازند تا این گروه به لحاظ نظامی توان خود را برای فعالیت‌های تروریستی و جنگ در منطقه از دست بدهد و برای همیش وجود نظامی شان از روی صفحه هستی (جهان) برداشته شود.

منسوبان قهرمان و دلیر نیروهای ملی دفاعی و امنیتی کشور که از تمامیت ارضی، استقلال، حاکمیت ملی، تامین امنیت سراسری و ارزشهای اسلامی دفاع و حراست مینمایند، در برابر هرگونه توطیه و دسیسه های بیگانگان و مزدوران آنها مردانه ایستاده گی نموده و تا نابودی کامل همچو گروه های تروریستی از پا نخواهند نشست. همچنان این نیروها با تعهدی که در برابر مردم و وطن خویش دارند برای هیچ فرد، گروه و نهادی اجازه نمی دهند تا اوضاع امنیتی را در کشور عزیز مان افغانستان مختل کرده و زندگی مملو از صفا و آرامش مردم متدین ما را خدشه دار نمایند.

«مددی»