موفقیت های بی پیشینه نیروهای ملی دفاعی و امنیتی کشور در میادین نبرد

zia_omid
یکشنبه ۱۳۹۸/۸/۵ - ۹:۵۳

نیروهای ملی دفاعی و امنیتی کشور اخیراً موفقیت های بزرگ و گسترده یی را در عرصه محاربه علیه شورشیان طالب و گروه های تروریستی بدست آورده اند که در خور ستایش و تمجید است. این امر ظرفیت و قابلیت های بلند رزمی منسوبان ملی دفاعی و امنیتی کشور را برجسته ساخته و برای مردم عزیز کشور و جهانیان این را به اثبات میرساند که این نیروها از قدرت و توانایی های لازم برخوردار گردیده اند.

چنانچه که مردم شریف و نجیب کشور ما آگاهی دارند، اخیراً منسوبان سکتور های ملی دفاعی و امنیتی کشور یک سلسله عملیات های هدفمند محاربوی و تصفیوی را در ساحات تحت کنترول دشمنان صلح و آرامش راه اندازی نموده اند که در نتیجه تعداد از ولسوالی هایی را که شورشیان طالب در آن حاکمیت و قیمومیت داشتند دوباره از سیطره آنها خارج و تحت اداره خویش در آوردند.

نیروهای ملی دفاعی و امنیتی کشور در نتیجه عملیات های زمینی و هوایی توانستند ولسوالی های یمگان، وردوج، کران و منجان را در ولایت بدخشان، ولسوالی های خواجه غار و درقد را در ولایت تخار، ولسوالی های جغتو، ده یک و خواجه عمری را در ولایت غزنی، و ولسوالی های بلچراغ و گرجوان را در ولایت فاریاب از تصرف شورشیان گروه طالبان خارج ساخته و تحت اداره دولت جمهوری اسلامی افغانستان در آورند که در این عملیات ها به بر پیکر نیمه جان دشمنان صلح و ثبات (گروه طالبان) تلفات سنگین جانی و مالی وارد گردیده، ذخیره گاه های مهمات آنها از طریق هوا منهدم، جسد های فرماندهان کلیدی و جنگ جویان آنها در میدان نبرد باقی و تجهیزات مکمل گروه طالبان بدست نیروهای ملی دفاعی و امنیتی کشور در آمده است.

قسمی که هموطنان ما شاهد هستند از وقتیکه این ولسوالی ها تحت سلطه گروه طالبان قرار داشت، زندگی مملو از صفا و صمیمت مردم ما را به مخاطره انداخته و خواب راحت را بر چشمان شان حرام ساخته بودند. اما زمانیکه بیرق سه رنگ کشور بر فراز این مناطق آزاد شده به اهتزاز در آمد، مردم نجیب و شریف ما در این مناطق با ریختن اشک های خوشی از ورود منسوبان دلیر و با شهامت دفاعی و امنیتی کشور استقبال گرم نموده تعهد و اطمینان نمودند که در حمایت و پشتیبانی از این فرزندان صدیق و راستین کشور همیشه آماده بوده اگر ضرت احساس گردد، خود را با لباس مقدس عسکری ملبس نموده از وطن و سرزمین آبایی شان دفاع و حراست مینمایند.

گروه های تروریستی طالبان به اشاره باداران خارجی شان از مردم ما در این مناطق به زور باج گیری نموده و با انجام اعمال ضد انسانی و اسلامی شان آنها را مورد اذیت و آزار قرار میدادند.

مردمی که در زیر سلطه ظالمانه و جابرانه گروه های تروریستی  طالبان و داعشیان بسر میبرند به آنها لشکریان رنج و عذاب خطاب نموده و خاطرات بدی از اعمال وحشیانه آنها حتی در اذهان کودکان نیز باقی مانده است.

این در حالیست که زن و مرد و حتی کودکان که از شر اعمال ظالمانه و خائنانه گروه  های تروریستی (طالبان) به ستوه آمده بودند از فرد، فرد نیروهای سکتور دفاعی و امنیتی کشور شان با جبین گشاده و دسته های گل استقبال بی پیشینه کردند.

«مددی»