محمد اسماعیل بخاطر تامین صلح و ثبات در کشور خود را فدا نمود

zia_omid
محمد اسماعیل بخاطر تامین صلح و ثبات در کشور خود را فدا نمود

رفتیـــد ولی به یـــاد مـــا می مــــــــــــــــــانید

در خاطر سرخ لاله ها می مانید

سرباختگان راه عشق ای شهـــــــدا

ما رفتنی هستیم و شما می مانید

مردانیکه از عزت، شرف و آزادگی مردم و وطن دفاع و حراست نموده و نمی گزارند تا برده گان حلقه بگوش استخبارات کشورهای بیگانه حملات بزدلانه شان را در اماکن مقدس چون مسجد، مکتب، پوهنتون، شفاخانه و در تجمعات مردم انجام دهند و در این راه با حملات ناجوانمردانه دشمنان صلح و ثبات شهید میشوند، شهدای راستین این کشور اند.

شهید جگرن محمد اسماعیل فرزند غلام قادر در بهار 1365 خورشیدی در یک خانواده متدین و روشنفکر در قریه قمچی ولسوالی وته پور ولایت کنر دیده به جهان گشود.

موصوف تحصیلات ابتدایی را الی ثانوی در لیسه وته پور ولایت کنر به اتمام رسانید. شهید محمد اسماعیل که شیفته خدمت به وطن و مردم بود، همیشه آرزو مینمود تا روزی بتواند مصدر خدمت واقعی برای مردمی گردد که بیش از چهار ده میشود که در آتش خانمانسوز جنگ های تحمیلی میسوزند. او که به ماهیت جنگ های تحمیلی در کشور پی برده بود، یگانه مرجع را که از آن طریق میتوانست در وطنش صلح و ثبات همیشگی را به ارمغان بیاورد، صفوف اردوی ملی کشور را یافت. محمد اسماعیل میدانست که بدون نداشتن تحصیلات عالی به صورت درست نمی توان برای مردم درد دیده اش خدمت کند، لهذا در سال 1388 به یگانه کانون علمی نظامی (اکادمی ملی نظامی) شامل و بعد از چهار سال زحمات پی گیر در سال 1392 از اکادمی ملی نظامی کشور به درجه اعلی فارغ گردید.

شهید محمد اسماعیل که هوای خدمت گزاری به مردم و وطن را در سر میپروراند. نظر به لزوم دید مقامات ستردرستیز قوایمسلح کشور به صفت آمر انجنیری لوای دوم قول اردوی 215 میوند در ولایت هلمند اعزام و تا سال 1395 در آن قول اردو ایفای وظیفه نمود.

شهید محمد اسماعیل در قول اردوی 209 شاهین به صفت آمر لوای انجنیری تبدیل و در ولایات مختلف آن قول اردوی با شهامت و ایستاده گی برای مردم مصدر خدمت واقع شد. شهید محمد اسماعیل که با خدای خویش تعهد نموده بود که برای مردم زجر دیده وطن خویش در راستای تامین امنیت از هیچ گونه ایثار و فداکاری دریغ نمی ورزد، با قامت بلند برای مردم شریف ولایات بغلان، بلخ و سرپل خدمات بسا بزرگی را انجام داد. موصوف در جریان اجرای وظیفه به دریافت مدالها و تقدیر نامه های زیادی مفتخر گردیده و از اثر خدمات بی شائبه اش به رتبه جگرنی از جانب مقامات ذیصلاح نایل آمد. اما دشمنان سوگند خورد کشور که جز فکر تباهی و بربادی مردم و وطن ما را چیز دیگر در سر ندارند یکی دیگر از فرزندان اصیل کشور را از این مرز و بوم گرفتند. و سر انجام محمد اسماعیل را در قریه مرگین تپه ولسوالی بلخ ولایت بلخ واقع مسیر شاهراه مزارشریف – جوزجان شهید ساختند.

روحش شاد و یادش گرامی باد

جگرن الحاج محمد نادر«بهروز»