زندگی نامه فرزند راستین کشور «جگرن شهید رفیع الله»

zia_omid
زندگی نامه فرزند راستین کشور «جگرن شهید رفیع الله»

جګرن رفیع الله "غیور" فرزند حاجی عزیزالله درسال 1358 هجری خورشیدی دریک خانواده متدین، مجاهد و سلحشور در روستای کرامان، ولسوالی حصه دوم ولایت پنجشیر چشم به جهان گشود .

موصوف تعلیمات ابتدائی خویش را در مکتب لیسه عالی حبیبه تا صنف دهم فرا گرفت، اما پس از سقوط کابل، همراه با خانواده اش عازم ولایت پنجشیر گردیده به ادامه دروس خویش در مکتب لیسه عالی کرامان پرداخت. همزمان با آن  آموزش کتابهای دینی را نزد علمای جید کشور در مدرسه بابا علی ولسوالی آبشار فراگرفت. او درسال 1378 دروس ثانویه را به پایۀ اکمال رسانید و به خاطر دفاع از تمامیت ارضی، استقلال، نوامس ملی و ارزشهای اسلامی لباس رزم به تن کرده و به یاری رزمندگان راه آزادی در جبهه های نبرد مبارزه علیه تروریستان کور دل و سفاک طالب شتافت تا کشورش را از هجوم بیگانگان نجات داده و آزادی را برای سرزمین اش به ارمغان آورد.  

جگرن رفیع الله همانگونه که به کشورش تعهد آوردن صلح و ثبات دایمی را نموده بود، بعد از آزادی کابل از چنگ طالبان، با جمع مجاهدین و همسنگرانش وارد کابل گردید. نظر به علاقمندی که به صفوف اردوی ملی کشور داشت، بعد از سپری نمودن موفقانه آزمون ورودی، در سال 1380 شامل اکادمی تخنیک نظامی گردیده و در سال 1383 سند فراغت خویش را  از  مکتب پیاده زمینی به درجه اعلی بدست آورد.

شهید رفیع الله در سال 1384 داوطلبانه وارد مکتب تازه تأسیس کماندو گردید و از میان 1500 تن داوطلب که تنها 49 تن موفق به اخذ سند فراغت گردیدند. در این میان جگرن رفیع الله" غیور" منحیث  اول نمره گروه خاص عملیات های شبانه،  این آزمون دشوار را موفقانه سپری نمود. موصوف همچنان به عنوان نخستین منسوب کماندوی کشور در سال 1387 از مکتب عالی کماندوی کشور اُردن سند فراغت را بدست آورد.

شهید رفیع الله پس از اتمام دروس خویش، در سال 1387  به حیث استاد نظامی کماندو انتخاب شد، اما پس از یک سال انجام وظیفه مقدس استادی، نظر به لزوم دید مقامات ذیصلاح به کادر لومړی بریدمن به عنوان قومندان بلوک کندک سوم کماندو در ولایت پکتیا، تعیین گردید. موصوف در جریان چندین سال مبارزه در صفوف قهرمانان نیروهای کماندو در ولایات مختلف کشور در نبرد های سنگین در برابر دشمنان سوگند خورده ملت رنجدیدۀ کشور اشتراک نموده، و نظر به شهامت و جان فشانی هایی که در راه  حراست از حریت و آزادی از خود نشان داده بود، مفتخر به اخذ چهار مدال شجاعت از جنگ های شبانه ولایت های ارزگان، کندهار، غزنی و پکتیکا گردید.  

شهید غیور در سال 1389 به صفت آمر کشف و استخبارات کندک هشتم لمر واقع در ولایت ارزگان تقرر حاصل نمود. کندک نامبرده نظر به لزوم دید مقام محترم وزارت دفاع ملی، در سال 1393 به ولایت لوگر سوق داده شد که شهید جگرن غیور با جمع همسنگران شان در جنگ های اچین ولایت ننگرهار، در بخش های مختلف از ولایت پکتیا، واپس گیری چندین ولسوالی در اولین سقوط ولایت کندز و چندین ولسوالی ولایت غزنی، از خود شایستگی نشان داده، تعداد زیاد تروریستان را به هلاکت رسانده و دستآوردهای فراوانی را برای سرزمین و مردمش به ارمغان آورد که از سوی رهبری وزارت دفاع ملی با اخذ چندین لوح سپاس و همچنان مدال شجاعت تشویق گردید.

شهید جگرن رفیع الله به تاریخ 15 اسد 1397 جهت انجام عملیات شبانه به ولسوالی اجرستان ولایت غزنی رفت و در آنجا با کمین دشمن مواجه گردید و توسط تروریستان و دهشت افگنان محاصره شده و پس از شش شبانه روز مقاومت، در اواسط ساعت 3 شب بیستم ماه اسد سال 1397  به مقام عالی شهادت نائل آمد. روح اش شاد، یاد و خاطرش جاودان باد!

بسم الله عزیزی