طالبان هرگز توان مقابله با نیروهای دفاعی و امنیتی کشور را ندارند

zia_omid
پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۱ - ۸:۲۹

دشمنان صلح و ثبات در لباس طالب و داعش که از سوی حلقات بیگانه رهبری میشوند اخیراً با حملات انتحاری و انفجاری شان در یکی از ساحات مسکونی و کاملاً ملکی تعداد از هموطنان و مردم بیگناه ما را شهید و زخمی ساختند که با این حمله نفرین ابدی را بار دیگر در دفتر سیاه خاطرات خود حک کردند. طالبان که در سنگر های نبرد هرگز توان مقابله و رویارویی را با نیروهای دفاعی و امنیتی کشور نداشته و ندارند، چنانیکه شهروندان ما شاهد استند، اخیراً آنها حملات تهاجمی شان را در ولایات تخار،کندز و بغلان آغاز کرده به خاطر وخامت اوضاع با کمک تروریستان خارجی شان جنگ های سازمان یافته را در برابر نیروهای دفاعی و امنیتی کشور ادامه دادند که این حملات توسط نیروهای شجاع و دلیر دفاعی و امنیتی کشور به عقب زده شده و  آنها به شکست فاحش و بی شرمانه یی مواجهه شده و خسارات هنگفت مالی و جانی بر پیکر نیمه جان شان وارد گردید.

شورشیان طالب با انجام حملات انتحاری و انفجاری شان که منجر به شهادت و زخمی شدن ده ها تن از هموطنان ملکی و بیگناه ما شد، خواستند تا به این شکست قطعی شان پرده بپوشانند. آنها با همچو حملات غیر انسانی و اسلامی شان تلاش مینمایند تا به باداران خارجی شان نشان بدهند که چقدر به ملت و مردم افغانستان ظالمانه برخورد نموده و میخواهند تا اهداف پلید و ناپاک آنها را در کشور ما بدست بیاورند.

اخیراً رییس جمهور دولت اسلامی افغانستان با تقبیح شدید این حمله تروریستی گفت: (جنگ طالبان علیه مردم و کشور ما جنایت بشری است. این گروه با رهبری شان در بیرون از افغانستان، در اختیار حلقات بیگانه قرار دارند و به دستور آنان کشور ما را ویران و به مردم ما آسیب میرساند).

رییس جمهوری، همچنان شهامت و قهرمانی های نیروهای دفاعی و امنیتی کشور را به بخاطر مهار کردن حملات متعدد دشمن، در نقاط مختلف کشور، ستایش کرد و گفت: (طالبان هرگز توان مقابله با نیروهای قهرمان ما را ندارند و از همین رو، به حمله های بزدلانه تروریستی متوسل میشوند).

چنانچه که دیده میشود نیروهای دفاع و امنیتی کشور در پیشبرد وظایف امنیتی بخش ها و ولایات کشور از خود شایستگی نشان داده اند، در دفع و طرد عملیات و حملات انتحاری به گونه ی چشمگیر تا مرز شهادت رزمیده اند.

ناگفته نباید گذاشت که دفاع از کشور، بی گمان با اراده ی مردم رابطه ی مستقیم دارد، نیروهای دفاعی و امنیتی کشور که فرزندان صدیق و راستین همین مردم استند وجیبه ی شان میدانند تا از وجب، وجب خاک کشور تا پای جان دفاع کنند، امنیت مردم و مصئونیت آنها را تامین نمایند؛ به دستان غرض آلود اجازه دخالت را ندهند، در تحقق آرامی، رفا و سعادت مردم ولو اگر به قیمت جان شان هم تمام شود ایستادگی نمایند.

«مددی»