از نخستین سالروز اخراج امریکا طی برگزاری رژه بزرگ نظامی در بگرام تجلیل به عمل آمد

s.mohmand
چهارشنبه ۱۴۰۱/۶/۹ - ۲۲:۲۱
از نخستین سالروز اخراج امریکا طی برگزاری رژه بزرگ نظامی در بگرام تجلیل به عمل آمد

امروز، نهم سنبله برابر است با نخستین سالروز شکست‌ و خروج ذلت بار آخرین واحدهای سربازان بزرگترین ابر قدرت جهان "امریکا و ناتو، از افغانستان است.

مجاهدین امارت اسلامی، در چنین روزی با مبارزات آزادی خواهانه شان پس از ۲۰ سال رشادت و فداکاری ها علیه امریکا و همپیمانانش، گلیم اشغال را برچیدند و متجاوزین را از کشور شان به بیرون راندند.

به همین مناسبت، وزارت دفاع ملی به پاس قهرمانی ها و جانفشانی های مردم افغانستان رژه بزرگ نظامی را در پایگاه نظامی بگرام برگزار نموده و با نمایش قدرت و توانایی نیروهای پیاده، سواره و قوای هوایی کشور از این روز جشن گرفتند.

این رژه نظامی و تجلیل از سالروز شکست امریکا و همپیمانانش با اشتراک مقامات بلند پایه حکومتی جلالتمآب رئيس الوزرا ملا محمد حسن "آخند" ، مولوی محمد یعقوب "مجاهد" سرپرست وزارت دفاع ملی، قاری فصیح الدین "فطرت" لوی درستیز قوای مسلح، اعضای کابینه حکومت، دیپلومات های بعضی از کشورهای خارجی، روسا، منسوبین، مجاهدین و سایر در پایگاه نظامی تجلیل گردید. این محفل بزرگ نظامی، با سخنرانی و بیانیه‌ی تبریکی جلالتمآب رئيس الوزرا امارت اسلامی آغاز یافت.

سپس، سرپرست وزارت دفاع ملی طی تشريفات نظامی پس از معاینه قطعات پیام تبریکی خویش را ایراد نموده و در ادامه اطمینانیه خویش را به حضور جلالتمآب رئيس الوزرا امارت اسلامی تقدیم نمود.

مجاهدین با سیمای جهادی، کندک عملیات های خاص، محصلین اکادمی ملی نظامی و سایر قطعات پیاده، سواره و قوایی هوایی با نظم و دیسیپلین خاص و نظامی برای ادای احترام به رهبری امارت اسلامی از مقابل لوژ عبور نموده و ظرفیت های شان را به نمایش گذاشتند.

همچنان این مراسم، با نمایشات انواع وسایط زرهی، تجهیزات و اسلحه های مختلف النوع پیشرفته‌ی غنیمت گرفته شده از اشغالگران پایان یافت.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱/۱ - ۲۱:۲۴
Background image

فراغت ۳۰۰ تن مجاهدین با اشتراک لوی درستیز قوای مسلح در فرقه ۲۱۹ عمر ثالث برگزار شد

۳۰۰ تن مجاهدین لوای اول فرقه ۲۱۹ عمر ثالث، پس از سپری نمودن یک دور تعلیمات "سه ماهه" نظامی، مسلکی و عقیدتی امروز طی مراسم ویژه ی با اشتراک قاری فصیح الدین فطرت لوی درستیز قوای مسلح،. . .

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۴:۳۸
Background image

کمپاین نهال شانی به منظور شگوفایی کشور در وزارت دفاع ملی آغاز شد

قاری فصیح الدین “فطرت” لوی درستیز قوای مسلح و حاجی مالی خان “صدیق” معاون لوی درستیز در صحن وزارت دفاع ملی بخاطر شگوفایی و سرسبزی کشور نهال شاندند.

قاری فصیح الدین “فطرت” لوی درستیز. . .

جمعه ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۳:۲۱
Background image

معاون لوی درستیز قوای مسلح کشور از سرحدات کشور دیدار کرد

حاجی مالی خان “صدیق” معاون لوی درستیز قوای مسلح در رأس یک هیأت نظامی از قطعات و جزوتام های سرحدی اردوی ملی اسلامی در ولایات بدخشان، ننگرهار، هرات، هلمند و پکتیا بازدید نمود.

معاون. . .

BACK TO NEWS