از نخستین سالروز اخراج امریکا طی برگزاری رژه بزرگ نظامی در بگرام تجلیل به عمل آمد

s.mohmand
چهارشنبه ۱۴۰۱/۶/۹ - ۲۲:۲۱
از نخستین سالروز اخراج امریکا طی برگزاری رژه بزرگ نظامی در بگرام تجلیل به عمل آمد

امروز، نهم سنبله برابر است با نخستین سالروز شکست‌ و خروج ذلت بار آخرین واحدهای سربازان بزرگترین ابر قدرت جهان "امریکا و ناتو، از افغانستان است.

مجاهدین امارت اسلامی، در چنین روزی با مبارزات آزادی خواهانه شان پس از ۲۰ سال رشادت و فداکاری ها علیه امریکا و همپیمانانش، گلیم اشغال را برچیدند و متجاوزین را از کشور شان به بیرون راندند.

به همین مناسبت، وزارت دفاع ملی به پاس قهرمانی ها و جانفشانی های مردم افغانستان رژه بزرگ نظامی را در پایگاه نظامی بگرام برگزار نموده و با نمایش قدرت و توانایی نیروهای پیاده، سواره و قوای هوایی کشور از این روز جشن گرفتند.

این رژه نظامی و تجلیل از سالروز شکست امریکا و همپیمانانش با اشتراک مقامات بلند پایه حکومتی جلالتمآب رئيس الوزرا ملا محمد حسن "آخند" ، مولوی محمد یعقوب "مجاهد" سرپرست وزارت دفاع ملی، قاری فصیح الدین "فطرت" لوی درستیز قوای مسلح، اعضای کابینه حکومت، دیپلومات های بعضی از کشورهای خارجی، روسا، منسوبین، مجاهدین و سایر در پایگاه نظامی تجلیل گردید. این محفل بزرگ نظامی، با سخنرانی و بیانیه‌ی تبریکی جلالتمآب رئيس الوزرا امارت اسلامی آغاز یافت.

سپس، سرپرست وزارت دفاع ملی طی تشريفات نظامی پس از معاینه قطعات پیام تبریکی خویش را ایراد نموده و در ادامه اطمینانیه خویش را به حضور جلالتمآب رئيس الوزرا امارت اسلامی تقدیم نمود.

مجاهدین با سیمای جهادی، کندک عملیات های خاص، محصلین اکادمی ملی نظامی و سایر قطعات پیاده، سواره و قوایی هوایی با نظم و دیسیپلین خاص و نظامی برای ادای احترام به رهبری امارت اسلامی از مقابل لوژ عبور نموده و ظرفیت های شان را به نمایش گذاشتند.

همچنان این مراسم، با نمایشات انواع وسایط زرهی، تجهیزات و اسلحه های مختلف النوع پیشرفته‌ی غنیمت گرفته شده از اشغالگران پایان یافت.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۷/۱۲ - ۱۷:۰
Background image

کمیسیون تثبیت رتبه مجاهدین وزارت دفاع ملی در نشستی به ریاست سرپرست وزارت دفاع ملی کار خود را رسما آغاز کرد

امروز کمیسیون تثبیت رتبه مجاهدین وزارت دفاع ملی در جلسه‌ یی که به رهبری مولوی محمد یعقوب “مجاهد” سرپرست وزارت دفاع ملی دایر گردیده بود؛ رسما کار خود را آغاز نمود.

در این جلسه مولوی. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۷/۱۲ - ۱۳:۳۶
Background image

معاون پالیسی و استراتیژی وزارت دفاع ملی از قول اردوی ۳۱۳ «مرکزی» دیدار کرد

مولوی محمد قاسم “فرید” معاون پالیسی و استراتیژی وزارت دفاع ملی در راس یک هیات به قول اردوی ۳۱۳ مرکزی کابل رفت و با مولوی نصرالله “مطیع” قوماندان، هیات رهبری و منسوبین این قول اردو دیدار. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۷/۱۱ - ۱۶:۳۷
Background image

سرپرست وزارت دفاع ملی از فرقه عمر ثالث و نقاط سرحدی بدخشان دیدن نمود 

مولوی محمد یعقوب "مجاهد" سرپرست وزیر دفاع ملی طی یک سفر کاری عازم ولایت بدخشان شده و با مسولان فرقه ۲۱۹ عمر ثالث و منسوبین نظامی در آن ولایت دیدن نمود. 

سپس، سرپرست وزارت دفاع ملی برای. . .

BACK TO NEWS