سفر سرپرست وزارت دفاع ملی به ولایت فاریاب

 

اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع ملی طی سفر به ولایت فاریاب

اوضاع امنیتی آن ولایت را از نزدیک مورد بررسی قرارداد

کابل – افغانستان : اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع ملی در حالیکه جنرال اسکات میلر قوماندان عمومی حمایت قاطع و متین بیگ رئیس ارگانهای محل با ایشان همراه بودند، جهت بررسی اوضاع امنیتی زون شمال غرب کشور به ولایت فاریاب سفر نمودند.

سرپرست وزارت دفاع ملی در این سفر با والی فاریاب، مسئولین ارگانهای دفاعی و امنیتی و منسوبین اردوی ملی مستقر در آن ولایت دیدار نموده، دست آوردهای عملیات محاربوی ایثار10 را، که از اثر آن تلفات سنگین به دشمنان مردم افغانستان وارد گردیده، قابل توصیف دانستند.

آقای خالد از راه اندازی یک عملیات بزرگ تصفیوی در ولایت فاریاب خبر داده گفت:" مشکلات شاهراه میمنه – اندخوی را رفع میسازیم و به مردم فاریاب اطمینان میدهیم، راهکارهای مناسب و قوت های کافی برای تأمین امنیت ساحه وجود دارد که به نصرت الهی و همکاری مردم، لانه های تروریستان را در امتداد شاهراه نابود خواهیم کرد".

سرپرست وزارت دفاع ملی ضمن تأکید بر رعایت حقوق بشر و جلوگیری از تلفات ملکی در عملیات های محاربوی گفتند:" اگر مخالفین نظام به صدای مردم و دولت افغانستان (صدای صلح) لبیک نگویند بصورت جدی و قاطع سرکوب خواهند شد".

سرپرست وزارت دفاع ملی افزود:" امنیت فاریاب و برنامه های انکشافی فاریاب در محراق توجه حکومت قرار داشته و از اولویت های اساسی رهبری ارگانهای دفاعی و امنیتی کشور میباشد، عملیات تهاجمی اخیر بالای مواضع دشمنان مردم سخت ترین تلفات را به آنان وارد نموده و این عملیات ها همچنان ادامه خواهد داشت".