وزیردفاع ملی با سفیر اندونیزیا مقیم کابل ملاقات نمود

کابل – افغانستان : دگرجنرال ارکانحرب طارق شاه بهرامی وزیردفاع ملی با داکتر عارف رحمن سفیر اندونیزیا مقیم کابل ملاقات نمود.

در این ملاقات هردوجانب پیرامون گسترش روابط دوجانبه جهت همکاری های نظامی بحث و تبادل نظر نمودند.

وزیر دفاع ملی ضمن قدردانی از تلاش های دولت اندونیزیا بخاطر تأمین صلح و ثبات در افغانستان عوامل جنگ و پدیده تروریزم را تشریح نموده گفت:" قوای مسلح افغانستان برای صلح و جنگ آماده گی دارد، اگر دشمنان افغانستان دست از شرارت بر ندارند اردوی ملی در مقابل شان قرار دارد؛ اما در حین زمان به تلاش های صلح اهمیت بیشتر قائل هستیم".

در مقابل سفیر اندونیزیا گفت: ما تلاش داریم در روند صلح افغانستان مرحله وار عمل کنیم، راجع به مسایل اقتصادی با کشور های دور و نزدیک صحبت میکنیم تا با جامعه جهانی در یک نقطه مشترک برسیم، صلح که برای مردم افغانستان می آید باید همه جانبه باشد، دولت اندونیزیا در پی ایجاد یک دهلیز اقتصادی بین دو کشور میباشد که در این راستا تلاش ها بخاطر تشویق تجار اندونیزیایی جهت سرمایه گذاری در افغانستان جریان دارد.

وی افزود: دولت اندونیزیا میخواهد با اعزام اتشه نظامی به کابل و فراهم نمودن بورسیه های تحصیلی برای افسران افغان، روابط نزدیک نظامی را نیز بین دو کشور برقرار سازد.

# # #