وزیر دفاع ملی با معاون وزارت دفاع ایالات متحده امریکا در امور افغانستان، پاکستان و آسیای میانه ملاقات نمود

کابل – افغانستان : دگرجنرال ارکانحرب طارق شاه بهرامی وزیر دفاع ملی در حالیکه برخی از معاونین و روئسای وزارت دفاع ملی حضورداشتند با داکتر جکسون معاون وزارت دفاع ایالات متحده امریکا در امور افغانستان، پاکستان و آسیای میانه ملاقات نمود.

در این ملاقات طرفین پیرامون سفر وزیردفاع ایالات متحده امریکا و حمایت های سیاسی، نظامی و اقتصادی ایالات متحده از مردم افغانستان، صحبت های همه جانبه نمودند.

وزیر دفاع ملی ضمن تشکر و قدردانی از توجه و پشتیبانی دولت و مردم ایالات متحده امریکا که در عرصه های مختلف با دولت و مردم افغانستان همکاری نموده اند، در مورد پالیسی جنوب آسیا، نکات مثبت و چالش های این پالیسی به تفصیل صحبت نمود.

آقای بهرامی گفت:" دولت افغانستان از مصرف پول مالیه دهنده گان شما حسابده بوده و تلاش دارد تا از این منابع در جهت انکشاف صلح و امنیت و پیشرفت مردم افغانستان استفاده نماید تا منجر به ختم دهشت افگنی در افغانستان و منطقه گردد".

در مقابل داکتر جکسون معاون وزارت دفاع ایالات متحده امریکا در امور افغانستان ، پاکستان و آسیای میانه، ضمن ابراز تسلیت به خانواده های که در حوادث اخیر عزیزانشان را ازدست داده اند، اطمینان داد که ایالات متحده امریکا جهت سرکوب نمودن دهشت افگنان در کنار قوای مسلح افغانستان خواهد بود.

وی سفر وزیر دفاع ایالات متحده امریکا را به کابل یک سفر پر از دست آورد به دولت و مردم افغانستان دانسته خاطر نشان ساخت که وزیر دفاع ایالات متحده امریکا در کنار دیگر سیاستگران، از حامیان پالیسی جنوب آسیا میباشد، و فشار های ما در رابطه به گرفتن نتیجه مثبت از این پالیسی ادامه خواهد داشت، تا شاهد ثبات در افغانستان و منطقه باشیم.

# # #