بیانیه مطبوعاتی شماره390 تاریخ 14قوس 1396

کشته و زخمی  شدن 14 تن تروریست در مناطق مختلف کشور

کابل-افغانستان: طی 24 ساعت گذشته نیرو های ملی دفاعی وامنیتی افغانستان عملیات مشترک تهاجمی و تعرضی را به هدف محافظت از جان ومال مردم و سرکوب هراس افگنان در نقاط مختلف کشور راه اندازی نمودند که در نتیجه8  تن از دهشت  افگنان  کشته   6 تن  زخمی  و یک فرد مشکوک  دستگیر گردیده است .

درین عملیات مشترک نیروهای دفاعی وامنیتی کشور که به حمایه قوتهای توپچی وهوائی در ولایات ننگرهار، پکتیا، غزنی ،  لوگر میدان وردک، کندهار ، فراه، جوزجان، فاریاب، کندز و هلمند راه اندازی گردیده در نتیجه آن در ولسوالی برکی برک ولایت لوگر 3  تن تروریست کشته ، یک تن زخمی و یک فرد مشکوک دستگیر ، در ولسوالی موسی قلعه ولایت هلمند 3 تن دهشت افگن هلاک و یک عراده موتر دشمن از بین برده شده و در ولسوالی اندخوی ولایت فاریاب 2 تن دهشت افگن کشته و 5 تن دیگر زخمی گردیده اند.

طی 24 ساعت گذشته 11عملیات تصفیوی پلان شده و 20عملیات خاص در  12 ولایت کشور راه اندازی گردیده نیروهای هوائی 81پرواز هوائی به حمایت نیرو های اردوی ملی اجرا نموده و  7 ضربه به لانه های دشمن وارد گردیده است .

اردوی ملی به عنوان نیروی دفاعی کشور با تمام توان، حاضر به هر نوع قربانی برای تامین امنیت و آرامش مردم بوده و به خاطر ازبین بردن این تروریستان عزم و اراده قوی دارند.

###