بیانیه مطبوعاتی تاریخ 12جدی 1397

کشته شدن 27تن دهشت افگن در نقاط مختلف کشور

 

کابل-افغانستان:  نیرو های دفاعی کشور  طی 24 ساعت گذشته 12 عملیات مشترک تهاجمی و تصفیوی پلان شده و 99وظایف خاص کوماندویی و  2 ضربه هوائی را  به منظور از بین بردن لانه های دشمن و رفع تهدیدات ایجاد شده در  نقاط مختلف کشور راه اندازی کرده، نیروهای هوایی 12 پرواز را  به حمایت نیرو های اردوی ملی اجرا نموده که درنتیجه27 تن دهشت افگن کشته، 10 تن زخمی و یک فرد مشکوک دستگیر گردیده اند .

این عملیات به حمایت قوای هوائی در ولایات ننگرهار، کنر، کاپیسا، پکتیکا،  دایکندی،  ارزگان، زابل، فراه، فاریاب، کندز، بدخشان و هلمند راه اندازی گردیده که در نتیجه آن در ولسوالی نجراب ولایت کاپیسا11 تن دهشت افگن کشته، یک تن زخمی و یک فرد مشکوک دستگیر در ساحه مکتب خان آقا ولایت ارزگان8 تن دهشت افگن کشته و مقدار سلاح و مهمات از بین برده شده و در ولسوالی ارغنداب ولایت زابل 6 تن دهشت افگن کشته و 3 تن زخمی گردیده اند.

همچنان در ولسوالی خان آباد ولایت کندر 2 تن دهشت افگن کشته و 3 تن زخمی و در ولسوالی پشترود ولایت فراه 3 تن دهشت افگن زخمی گردیده اند.

  منسوبین دلیر اردوی ملـــی به عنوان نیروی دفــــاعی کشور بــا تمام توان، حــاضر به هر نوع قربانی برای تامین امنیت و آرامـــش مــردم بــــوده و به خاطر ازبین بردن این تروریستان عزم و اراده قوی دارند.

 

###