بیانیه مطبوعاتی شماره 287 تاریخ 18 اسد 1397

عملیات نیرو های اردوی ملی به موفقیت ادامه دارد

کابل-افغانستان: طی 24 ساعت گذشته نیرو های دفاعی وامنیتی افغانستان 11عملیات مشترک تهاجمی و  تصفیوی پلان شده 86 مورد وظایف خاص کماندوئی  به هدف محافظت از جان ومال مردم و سرکوب نمودن هراس افگنان در نقاط مختلف کشور راه اندازی  نموده اند .

این عملیات در ولایات ننگرهار،لغمان،غزنی،  پکتیا، خوست، ارزگان، زابل، فراه، فـــاریاب، کندز،تخار،  نیمروز و هلمند راه اندازی گردیده در ولسوالی خواجه غار ولایت تخار 8 تن دهشت افگن کشته، 2 تن زخمی ، در ساحه منگور مرکز ولایت غزنی 4 تن دهشت افگن هلاک و یک عراده موتر از بین رفته، در ولسوالی مارجه ولایت هلمند 3 تن دهشت افگن کشته، در مرکز ولایت لغمان 2 تن دهشت افگن کشته و در قلعه ذال ولایت کندز یک تن دهشت افگن کشته و یک تن زخمی گردیده است .

در ولسوالی شاه جوی ولایت زابل یک تن دهشت افگن کشته و 2 تن زخمی، در ولسوالی ده بالا ولایت ننگرهار یک تن داعشی هلاک، در مسیر گردیز- زرمت 3 تن دهشت افگن زخمی و 4 حلقه ماین کشف و خنثی گردیده و در ولسوالی بکواه ولایت فراه یک باب کارحانه مواد مخدر از بین برده شده است .

تیم های  انجینری اردوی ملی  39 حلقه ماین را در نقاط مختلف کشور که از سوی دشمنان مردم افغانستان جاسازی گردیده بود، کشف و خنثی نموده اند.

قوای هوائی کشور  130 پرواز را به حمایت نیرو های دفاعی و امنیتی و 7 ضربه به هدف از بین برده لانه  های دشمن اجرا نموده است.

اردوی ملـــی به عنوان نیروی دفــــاعی کشور بــا تمام توان، حــاضر به هر نوع قربانی برای تامین امنیت و آرامـــش مــردم بــــوده و به خاطر ازبین بردن این تروریستان عزم و اراده قوی دارند.

 

###