بیانیه مطبوعاتی شماره 184 تاریخ 24 جوزا 1397

کشته شدن 58 تن دهشت افگن در مناطق مختلف کشور

کابل-افغانستان: طوریکه که هموطنان ما آگاهی دارند، به اساس هدایت جلالتماب محترم رئیس جمهوری اسلامی افغانستان و سرقوماندان اعلی قوایمسلح کشور از 27 ام ماه مبارک رمضان الی 5 ام عید  اتش بس یکطرفه  اعلان گردیده و نیرو های های دفاعی و امنیتی کشور تمام عملیات هجومی خویش را عیله دشمن متوقف و حالت تدافعی را اختیار نموده اند .

طی 24 ساعت گذشته 3 حمله هجومی و 3 مورد انداخت مستقیم در ولایت غزنی، فراه، بدخشان،  میدان وردک و زابل  از سوی دشمن بالای پوسته های اردوی ملی صورت گرفته، در مقابل نیرو های دلیر و فداکار اردوی ملی در دفاع از خود انداخت های متقابل را انجام داده که در نتیجه در ولسوالی های مقر و اندر ولایت غزنی 34 تن دهشت افگن کشته، 9 تن زخمی، 3 عراده موتر و 16 عراده موتر سایکل از بین برده شده در ولسوالی پرچمن ولایت فراه 11 تن دهشت افگن کشته و 19 تن زخمی و در ولسوالی نرخ ولایت میدان وردک 6 تن دهشت افگن کشته و یک عراده موتر ازبین برده شده است.

همچــــــنان در ولسوالی جرم ولایت بدخشان 6 تن دهشت افگن کشته و 7 تن زخمی و در ولسوالی نوبهار ولایت زابل یک تن دهشت افگن کشته و 6 تن دیگر زخمی گردیده اند.

قوای هوائی کشور در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار یک دیپوی سلاح و مهمات داعشیان را مورد هدف قرار داده که در نتیجه مقدار سلاح و مهمات از بین برده شده و 3 تن داعشی به هلاکت رسیده اند.

اردوی ملـــی به عنوان نیروی دفــــاعی کشور بــا تمام توان، حــاضر به هر نوع قربانی برای تامین امنیت و آرامـــش مــردم بــــوده و به خاطر ازبین بردن این تروریستان عزم و اراده قوی دارند.

 

###