بیانیه مطبوعاتی شماره 41 تاریخ 26حمل 1397

 

 

کشته  شدن 24 تن دهشت افگن در مناطق مختلف کشور

    کابل-افغانستان: طی 24 ساعت گذشته نیرو های ملی دفاعی وامنیتی افغانستان عملیات مشترک تهاجمی و تعرضی را به هدف محافظت از جان ومال مردم و سرکوب هراس افگنان در نقاط مختلف کشور راه اندازی نمودند که در نتیجه آن 24 تن  از دهشت افگنان کشته و 43  تن دیگر زخمی گردیده اند.

دراین عملیات که به حمایه قوتهای توپچی وهوائی در ولایات ننگرهار،  کاپیسا، خوست،  لوگر،پکتیا، کندهار، ارزگان، زابل، هرات، فراه  بادغیس ، غور ، فاریاب، کندز  ،  بغلان و هلمند راه اندازی گردیده  که  در  ولسوالی  خاص ارزگان و ترینکوت مرکز ولایت ارزگان 15 تن تروریست طالب کشته ، 27 تن زخمی ، 2 باب قرارگاه  و مقدار سلاح و مهمات از بین برده شده ، در مسیر گردیز – زرمت  4 تن دهشت افگن کشته و 3 تن زخمی  و در ولسوالی قلعه ذال ولایت کندز 3 تن دهشت افگن کشته و 6 تن دیگر زخمی گردیده اند.

همچنان در این عملیات در ولسوالی دوشی ولایت بغلان یک تن دهشت افگن کشته و 2 تن زخمی ، در ولسوالی گرمسیر ولایت هلمند یک تن دهشت افگن کشته و 2 تن زخمی و در ولسوالی میزان ولایت زابل 3 تن دهشت افگن زخمی گردیده اند.

  طی 24 ساعت گذشته 20عملیات تصفیوی پلان شده و 68عملیات خاص در14 ولایت کشور راه اندازی گردیده نیروهای هوائی 68 پروازهوائی به حمایت نیرو های اردوی ملی اجرا نموده و 2ضربه هوائی به لانه های دشمن واردنموده اند .

  اردوی ملی به عنوان نیروی دفاعی کشور با تمام توان، حاضر به هر نوع قربانی برای تامین امنیت و آرامش مردم بوده و به خاطر ازبین بردن این تروریستان عزم و اراده قوی دارند.

 

###