بیانیه مطبوعاتی شماره498 تاریخ23 دلو 1396

 

کشته   و زخمی شدن7 تروریست در مناطق مختلف کشور

    کابل-افغانستان: طی 24 ساعت گذشته نیرو های ملی دفاعی وامنیتی افغانستان عملیات مشترک تهاجمی و تعرضی را به هدف محافظت از جان ومال مردم و سرکوب هراس افگنان در نقاط مختلف کشور راه اندازی نمودند که در نتیجه آن5 تن از دهشت افگنان کشته ،  2تن زخمی  و یک فرد مشکوک دستگیر گردیده است.

درین عملیات مشترک نیروهای دفاعی وامنیتی کشور که به حمایه قوتهای توپچی وهوائی در ولایات ننگرهار،پکتیا،کندهار ارزگان،  زابل ، فاریاب  تخار، نیمروز و هلمند راه اندازی گردیده که درنتیجه آن در  ولسوالی  شاه ولیکوت ولایت کندهار 3 تن دهشت افگن کشته و 2 تن زخمی و در ولسوالی ارغنداب ولایت زابل 2 تن دهشت افگن کشته و 3 عراده موتر سایکل از بین برده شده است .

همچنان در این عملیات در ولسوالی اجمد خیل ولایت پکتیا 2 باب دیپوی سلاح و مهمات مربوط شیکه حقانی بدست آمده و در ولسوالی تگاب ولایت کاپیسا یک فرد مشکوک با یک عراده موتر نوع صرف دستگیر گردیده است .

 طی 24 ساعت گذشته 11عملیات تصفیوی پلان شده و 21عملیات خاص د ر8 ولایت کشور راه اندازی گردیده نیروهای هوائی 33 پرواز هوائی به حمایت نیرو های اردوی ملی اجرا نموده است .

  اردوی ملی به عنوان نیروی دفاعی کشور با تمام توان، حاضر به هر نوع قربانی برای تامین امنیت و آرامش مردم بوده و به خاطر ازبین بردن این تروریستان عزم و اراده قوی دارند.

###